تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
کرم ها و محصولات آرایشی و بهداشتی امولسیون شده توسط اولتراسونیک

محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌ها، لوسیون‌ها، مرطوب‌کننده‌ها، موم ها و پمادها عموماً مبتنی بر امولسیون‌های پایدار در اندازه‌های زیر میکرون و نانو هستند. دستگاه اولتراسونیک در امولسیون نیروهای برشی بالا ایجاد می کند و با ایجاد امولسیون در اندازۀ زیر میکرون، به عنوان یک تکنیک ترکیبی قوی و قابل اعتماد برای مراقبت از پوست و محصولات آرایشی به خوبی تثبیت شده است.

امولسیون های با اندازۀ زیر میکرون و نانو در لوازم آرایشی با استفاده از دستگاههای التراسونیک

امولسیون سازی با استفاده از دستگاههای اولتراسونیک یک تکنیک شناخته شده برای تولید امولسیون های زیر میکرون و نانو برای محصولات مراقبت از پوست و آرایشی است. فراصوت با فرکانس پایین و دامنه بالا روش پردازش بسیار مناسبی است که به راحتی می تواند جایگزین هموژنایزر فشار بالای معمولی یا میکسر با برش بالا شود. هنگامی که مایعات یا دوغاب ها توسط امواج اولتراسونیک پرقدرت پردازش می شوند، نیروهای برشی شدید تولید می شوند که انرژی لازم را برای تولید امولسیون های زیر میکرون یا نانومیکرون پایدار و نیمه شفاف یا شفاف ارائه می دهند. کاویتاسیون آکوستیک (التراسونیک) حباب های خلاء شدید و نامتقارن را ایجاد می کند که متعاقباً منجر به شرایط شدید محلی مانند اختلاف فشار و دمای بسیار بالا و همچنین جت های مایع می شود. این شرایط شدید قطرات را متلاشی می کند و ذرات جامد را به مقیاس زیر میکرون/نانو متری پراکنده کرده و می شکند. امولسیون‌های با اندازه‌های زیر میکرون و نانو این مزیت را دارند که قطرات کوچک سطح بسیار بالایی را ارائه می‌دهند که باعث بهبود نفوذ پوست و رساندن مواد زیست فعال به لایه‌های پوست می‌شود. علاوه بر این، نانوامولسیون ها در مقایسه با ماکرو امولسیون ها پایدارتر هستند و اثری از خامه ای شدن، رسوب، لخته یا ادغام (که با ماکرو امولسیون ها مشاهده می شود) را از خود نشان نمی دهند.

با دستگاههای اولتراسونیک هموژنایزر، فرآیندهای امولسیون سازی را می توان به راحتی در مقیاس کوچک آزمایش کرد و سپس به صورت خطی تا سطح تولید صنعتی و تجاری افزایش داد. این امر توسعه فرمول های جدید یا بهینه سازی محصولات موجود را تسهیل می کند.

مزایای تولید نانوامولسیون های آرایشی با استفاده از اولتراسونیک

 • افزایش سرعت جذب

 • کاهش نوسانات جذب

 • بهبود فراهمی زیستی مولکول های چربی دوست

 • پایداری طولانی مدت

 • محافظت در برابر اکسیداسیون و هیدرولیز

دیسپرس کردن مولکول های فعال زیستی توسط دستگاه های اولتراسونیک

به طور کلی، محصولات مراقبت از پوست پیچیده، با مواد فعالی مانند آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و سایر مولکول های فعال زیستی غنی شده اند که پوست را تغذیه می کنند یا وظایف پوستی خاصی را انجام می دهند. مواد فعال زیستی معمولی مورد استفاده شامل ویتامین هایی مانند ویتامین C و ویتامین E، CoQ10، رووراترول، اسید فرولیک، اسید هیالورونیک و همچنین پپتیدها و لیپیدهای مختلف است. برای اطمینان از کاربرد یکنواخت و تحویل کنترل شده مواد آرایشی، مواد زیست فعال باید به طور همگن و با توزیع یکنواخت در سراسر محصول مراقبت از پوست پراکنده شوند. هموژنایزرهای اولتراسونیک ذرات جامد را به طور یکنواخت و با اندازه ذرات یکنواخت در فرمول مراقبت از پوست پخش می کنند. بنابراین، اختلاط و دیسپرس کردن توسط دستگاههای اولتراسونیک نه تنها منجر به یک بافت کرمی صاف و یکنواخت می‌شود، بلکه از مولکول‌های زیست فعال در برابر اکسیداسیون و هیدرولیز محافظت می‌کند، زیرا مواد فعال زیستی در فاز روغن نانوامولسیون O/W کپسوله شده‌اند و در معرض آب و هوا قرار نمی‌گیرند.

بسته به فرمولاسیون (امولسیون آب در روغن یا روغن در آب)، مولکول های زیست فعال چربی دوست و آبدوست از فرموله شدن به ترتیب به نانوامولسیون ها یا لیپوزوم ها سود می برند.

مزایای هموژن کردن توسط دستگاههای التراسونیک

 • در اندازه زیر میکرون/نانو

 • مخلوط همگن

 • فرآیند سریع

 • فرآیند غیر حرارتی

 • نتایج تکرارپذیر

 • قابل کنترل

 • مقیاس‌پذیری خطی

 • دقیق آسان و ایمن

میکسرهای التراسونیک با کارایی بالا برای فرمولاسیون های آرایشی

فرمولاسیون محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌ها، لوسیون‌ها، مرطوب‌کننده‌ها، موم ها، پمادها، مرهم‌ها و محصولات پوستی برای کاربردهای موضعی/ترانس‌درمال نیازمند یک فناوری اختلاط قابل اعتماد و قوی برای جلوگیری از جداسازی فاز، خامه ای شدن و لخته شدن مواد در محصول مراقبت از پوست است. هموژنایزرهای اولتراسونیک نیروهای اختلاط برشی بالا ایجاد می کنند که قطرات را به اندازه زیر میکرون/نانو متلاشی می کند و ذرات را در یک ترکیب همگن، پراکنده و باز می کند. اختلاط یکنواخت در اندازه زیر میکرون/نانو یک فرمولاسیون پایدار طولانی مدت با نفوذ عمیق پوست، نرخ جذب بالا و تحویل مولکول های فعال زیستی را فراهم می کند.

شرکت دانش بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) هموژنایزرهای اولتراسونیک را برای تولید کنندگان محصولات مراقبت از پوست و آرایشی طراحی و تولید می کند. کنترل دقیق تمام پارامترهای مهم فرآیند مانند دامنه، فشار، دما و زمان اعمال امواج، فرآیند اولتراسونیک را قابل اعتماد و قابل تکرار می کند. شرکت فاپن اهمیت تولید محصول با کیفیت و به طور مداوم را به خوبی می داند و از تولیدکنندگان لوازم آرایشی برای اجرای استانداردسازی فرآیند و GMP (روش های تولید خوب) پشتیبانی می کند، زیرا همه هموژنایزرهای دیجیتال مافوق صوت به طور خودکار تمام پارامترهای فرآیند اولتراسونیک را بر روی نمایشگر خود نمایش می دهند. این امر نظارت بر فرآیند و کنترل کیفیت را به میزان قابل توجهی تسهیل می کند. همه دستگاه های اولتراسونیک شرکت فاپن برای عملیات 24/7 تحت بار کامل ساخته شده اند.

دستگاه اولتراسونیک هموژنایزر صنعتی:

طیف محصولات شرکت فاپن، طیف کاملی از دستگاه‌های التراسونیک آزمایشگاهی تا سیستم‌های اولتراسونیک کاملاً صنعتی را در بر می‌گیرد. در حالی که فرآیندهای فراصوت را می توان در حالت داخل بچ و یا به صورت پیوسته و درون خطی (In-Line) اجرا کرد، برای حجم های بزرگتر در سطح صنعتی، اعمال امواج اولتراسونیک به صورت مداوم با استفاده از تنظیم جریان عبوری، به دلیل اعمال امواج فوق العاده یکنواخت و کنترل فرآیند توصیه می شود. طیف گسترده ای از لوازم جانبی مانند سونوترودها (همچنین به عنوان پروب، هورن یا نوک شناخته می شود)، بوستر تقویت کننده (که به عنوان تقویت کننده یا کاهش دهنده عمل می کند)، راکتورهای فلوسل و سایر افزودنی ها به شما امکان می دهد پیکربندی ایده آل را برای فرآیند خود جمع آوری کنید.

استحکام، قابلیت اطمینان و نگهداری کم از مزایای دیگر دستگاه های اولتراسونیک شرکت فاپن است. تمام سیستم های اولتراسونیک صنعتی فاپن برای عملیات 24/7 در وظایف سنگین و در محیط های سخت ساخته شده اند.

خوب است بدانید

امولسیون ها در محصولات آرایشی

امولسیون یک سیستم دو فازی است. اجزای اصلی یک فاز روغنی و یک فاز آبی هستند. فاز آبی، آب به اضافه هر ترکیبی از موادی است که قطبی هستند و حداقل تا حدی در آب حل می شوند. فاز روغنی شامل یک یا چند ماده روغنی یا مواد دیگری است که غیرقطبی هستند و حداقل مقداری حلالیت در مواد روغنی از خود نشان می دهند.

روغن در آب (o/w): قطرات روغن پراکنده در آب. روغن به عنوان فاز داخلی یا پراکنده و آب به عنوان فاز خارجی یا پیوسته نامیده می شود.

امولسیون آب در روغن (w/o): قطرات آب در روغن پراکنده می شوند. آب فاز داخلی یا پراکنده و روغن فاز خارجی یا پیوسته است.

w/o/w یا o/w/o به اصطلاح امولسیون های پیچیده یا چندگانه هستند.