تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن


پمپ های شییر روتور استاتور

پمپ های شییر روتور استاتور

ترکیب هایشییر همراستا با التراسونیک هموزنایزر

 التراسوند (تابش فراصوت) به همراه هایشیر میکسر (پمپ همگن کننده روتور استاتور)، در مقایسه با هموژنایزرهای کلوئیدی معمولی مزایای مختلفی را ارائه می دهند. استفاده از التراسوند (تابش فراصوت) با قدرت بالا برای مخلوط کردن ، میکسرهای برش دهنده اولتراسونیک شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) را قادر می سازد تا سوسپانسیون های کلوئیدی و امولسیون های پخش شده یکنواخت را در محدوده نانو تولید کنند. هموژنایزرهای همراستا با اولتراسونیک می توانند هر حجم و گرانروی را پردازش کنند (باز کنند) و حتی می توانند برای ذرات بسیار ساینده نیز کاربرد داشته باشند.

های شیر (پمپ روتور استاتور) همراستا با التراسونیک هموژنایزر پرقدرت

سوسپانسیون جامد مایع یا مایع مایع یک کاربرد ضروری در خط تولید با التراسوند (تابش فراصوت) با توان بالا یک کاربرد ضروری در تولید مواد با حجم بالااست. های شیر (پمپ روتور استاتور)  با التراسونیک در بسیاری از صنایع از جمله تولید رنگ ، رنگدانه (پیگمنت ها) و جوهر (خمیر جوهر) ، پلیمرها و کامپوزیت ها ، سوخت ها ، مواد غذایی و نوشیدنی ها ، مکمل های غذایی ، دارویی ، مواد آرایشی و مراقبت های شخصی در میان سایر موارد استفاده می شود. هموژنایزرهای هایشیر (پمپ روتور استاتور) همراستا با اولتراسونیک برای مخلوط کردن ، پخش (دیسپرس) ، ضد کلوخه شدن ، امولسیون ، مرطوب کردن (خیساندن) ، حل شدن و خرد کردن ذرات استفاده می شوند. قدرت ویژه های شیر (پمپ روتور استاتور)  با برش زیاد اولتراسونیک ، توانایی پردازش قابل اعتماد مواد نانو است (به عنوان مثال پخش (دیسپرس) های نانو ، امولسیون های نانو).

 

التراسوند (تابش فراصوت) همراستا با های شیر (پمپ روتور استاتور) چگونه کار می کند؟

 اولتراسونیک فرآیند اختلاط برش بالا و همگن سازی را بر اساس اصل کار حفره سازی صوتی است. هنگامی که مایعات با شدت زیاد فراصوت می شوند ، امواج اولتراسوند از طریق محیط مایع منتشر می شوند و منجر به چرخه های فشار بالا (فشرده سازی) و فشار کم (کم فشار) می شوند. دستگاه های اولتراسونیک با قدرت بالا با فرکانس بالاتر از محدوده شنوایی کار می کنند. 20 کیلوهرتز این یعنی 20000 لرزش در ثانیه. در طول چرخه فشار کم ، امواج فراصوت با شدت زیاد حبابهای خلا کوچکی را در مایع ایجاد می کنند. وقتی حباب کاویتاسیون به اندازه ای برسد که در آن نتواند انرژی بیشتری جذب کند ، در طی یک چرخه فشار بالا به شدت فرو می ریزد. این پدیده فروریزش حباب با اصطلاح فنی "کاویتاسیون" شناخته شده است. در حین انفجار به صورت نقطه ای به دمای بسیار بالا (تقریباً 5000 کیلوگرم) و فشارها (تقریباً 2000 آمپر) می رسیم. فروریزش حباب کاویتاسیون همچنین جت های مایع با سرعت m / s 280 تولید می کند. (رجوع کنید به Suslick 1998) این نیروهای بسیار فشرده و برهم زننده انرژی کافی برای آسیاب کردن ، انعقاد و پراکنده شدن ذرات در مایعات را فراهم می کنند و میکسرهای فراصوت را به برتری تکنولوژی پردازش تبدیل می کنند. بنابراین ، آنها به عنوان تکنیک ساخت و پردازش مورد استفاده قرار می گیرند ، به ویژه در بخشهایی که فناوری نانو و مواد نانو نقش اساسی در عملکرد و کیفیت محصول دارند.

 

فرایند برتر و بهره وری انرژی با میکسرهای اولتراسونیک پردازنده های اولتراسونیک شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) دارای بازده انرژی فوق العاده> 85٪ هستند. این هزینه های عملیاتی مصرف برق را کاهش می دهد و منجر به عملکرد بالاتر پردازش می شود. کوسترز و همکاران (1994) در مطالعه خود ادامه دادند که تقسیم اولتراسونیک به همان اندازه آسیاب معمولی کارآمد است. با اعمال فشار و بهینه سازی فرایند اولتراسونیک ، فناوری اختلاط اولتراسونیک معمولاً روش های معمول اختلاط مانند میکسر تیغه دوار ، هموژنایزر فشار بالا یا آسیاب های توپی را برتری می دهد. در مطالعه ای دیگر ، Pohl و همکاران (2004) کارایی پردازش پخش (دیسپرس) اولتراسونیک سیلیس را با سایر روش های اختلاط با برش بالا ، مانند IKA Ultra-Turrax (سیستم روتور-استاتور) مقایسه کرد. Pohl و همکاران کاهش اندازه ذرات Aerosil 90 (2٪ وزنی) در آب را با استفاده از Ultra-Turrax (سیستم روتور-استاتور) در تنظیمات مختلف با میکسر اولتراسونیک) با برش بالا UIP1000hd با سلول جریان در حالت مداوم مقایسه کرد. مطالعه Pohl و همکاران نتیجه می گیرد که "در انرژی ثابت ثابت التراسوند (تابش فراصوت) EV از سیستم روتور-استاتور موثرتر است" و "فرکانس اولتراسوند اعمال شده در محدوده 20 کیلوهرتز تا 30 کیلوهرتز هیچ تأثیر عمده ای بر روند پخش (دیسپرس) ندارد."

 

چرا هایشیر (پمپ روتور استاتور)  التراسونیک ؟

  • راندمان بالا
  • برای ذرات میکرونی و نانو
  • به صورت همراستا برای هر حجم
  • گرانروی بسیار بالایی را پردازش کند
  • می تواند ذرات ساینده را  پردازش کند
  • بدون قطعات متحرک (بدون روتور ، تیغه)
  • بدون شفت
  • CIP (تمیز در محل)

 

التراسوند (تابش فراصوت) همراستا با های شیر (پمپ روتور استاتور) را از کجا بخریم؟

شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) در هنگام انجام فرآیندهای فراصوت با عملکرد بالا ، از جمله خردایش ذرات با  اولتراسونیک ، پخش (دیسپرس) ، امولسیون سازی و حل شدن ، شریک مورد اعتماد شما است. میکسرهای خطی برش اولتراسونیک شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) می توانند دامنه های بسیار بالایی ارائه دهند. دامنه های تا 200 میکرومتر را می توان به راحتی در عملیات 24/7/365 به طور مداوم اجرا کرد. برای دامنه های حتی بالاتر ،  sonotrodes (نوک پروب) اولتراسونیک سفارشی در دسترس است. طیف گسترده ای از راکتورهای اولتراسونیک و لوازم جانبی بیشتر امکان تنظیم ایده آل برای کاربرد اولتراسونیک شما را فراهم می کند (به عنوان مثال ، امولسیون داخلی ، کاهش اندازه ذرات و همگن سازی). نرم افزار هوشمند ، منوی دیجیتال از طریق نمایشگر لمسی ، ضبط خودکار داده ها و کنترل از راه دور مرورگر از ویژگی های هموژنایزرهای اولتراسونیک با برش بالا شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) است که عملکرد را بسیار کاربرپسند و ساده می کند. فناوری تمیز در محل (CIP) استفاده از میکسر اولتراسونیک با برش بالا را راحت می کند. استحکام ، قابلیت اطمینان ، نصب و کار ساده و همچنین تعمیر و نگهداری کم از ویژگی های اضافی است که کار روزانه با التراسوند (تابش فراصوت) شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) را آسان می کند.

پمپ-های-شییر-میکسر

پمپ-های-شییر