تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
میکسر هموژنایزر

میکسر هموژنایزر و التراسونیک هموژنایزر

میکسر هموژنایزر

التراسونیک هموژنایزر یک همگن کننده فوق العاده برای ساخت امولسیون یا کلوئید پایدار است. التراسونیک هموژنایزر به صورت پیوسته در کنار میکسر هموژنایزر کار می کند. بنابراین هموژنایزر ترکیبی روتور استاتور و التراسونیک به راحتی می تواند انقلاب بزرگی در صنایع رنگ و رزین، صنایع دارویی، صنایع غدایی، نفت و پتروشیمی بوجود آورد.

میکسر هموژنایزر:

نام های مرسوم در صنعت برای میکسر هموژنایزر عبارت است از:

پمپ هموژنایزر، میکسر هموژنایزر صنعتی، پمپ امولسیون، پمپ هموژن، میکسر برشی دور بالا، میکسر روتور استاتور، هموژنایزر دور بالا، میکسر هموژنایزر پیوسته، پمپ هموژنایزر پیوسته، میکسر هموژنایزر تحت خلأ، میکسر هموژن، مخزن هموژن، میکسر موتور استاتور، میکسر برش بالا، های شییر، مگا شییر.

میکسر هموژنایزر صنعتی یکی از دستگاه‌های حیاتی خط تولید سوسپانسیون‌ها و امولسیون‌های مورد استفاده در صنایع  مختلف است. امولسیون و سوسپانسیون شامل دو مایع است که در یکدیگر حل می‌شوند و ذرات مایع اول به‌ شکل قطرات ریز در مایع دوم پراکنده‌ شده است. وظیفه اصلی دستگاه میکسر هموژنایزر صنعتی تولید امولسیون و سوسپانسیون پایدار، خالی از حباب‌های هوا و با زمان ماندگاری طولانی مدت است. این دستگاه نقش موثری در افزایش سرعت عملکرد خط تولید دارد.

دستگاه میکسر هموژنایزر صنعتی دارای یک موتور و یک استاتور است. بخش استاتور ایستا و بخش موتور متحرک است که با چرخش روتور، مکشی در پمپ هموژنایزر ایجاد می‌شود که مواد را به ‌سمت موتور و استاتور هدایت می‌کند. در این فرایند مواد از فاصله میکرونی بین موتور و استاتور عبور می‌کنند و سایر ذرات به قطعات ریزتر خُرد می‌شوند. این دستگاه فرآیند کامل اختلاط، امولسیون سازی، همگن سازی، گرمایش و سرمایش را در یک ‌دستگاه واحد انجام می‌دهد.

میکسر هموژنایزر 1

توانایی میکسر هموژنایزر صنعتی در صنایع

میکسر هموژنایزر صنعتی از نظر مکانیزم عملکرد و نوع کاربردها انواع مختلفی دارد.

شرکت فاپن نوع تک مرحله و سه مرحله ای میکسر هموژنایزر را طراحی و ساخته است به گونه ای که قابلیت اتصال التراسونیک هموژنایزر را دارد. همچنین امکان اتصال به صورت سری و موازی برای پمپ تک مرحله و سه مرحله ای وجود دارد. با توجه به نیاز صنعت می توان از 300 وات مؤثر تا 7 کیلو وات التراسونیک را به سیستم اضافه نمود.

بالاترین کیفیت پمپ هموژنایر در دنیا فقط می توانند سایز ذرات را تا 5 میکرون پایین بیاورند. و این نیز یک فرآیند آماری است. یعنی باید چندین مرتبه از درون پره های روتور و استاتور عبور کند تا تحت تاثیر تنش برشی ایجاد شده قرار گرفته و ذرات ریزتر درون کلوئید یا امولسیون ایجاد شود.

دستگاه هموژنایزر همگن ‌ساز مکانیکی تک مرحله ای

میکسر هموژنایزر 2

دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلأ مکانیکی از یک روتور، یک استاتور و یک پره تشکیل‌ شده و ساده‌ترین مدل این نوع میکسر است. در میکسرهای همگن‌ ساز مکانیکی در اثر حرکت سریع چنگک‌ها، ذرات با سرعت بالا فشرده و شکسته و فرایند همگن ‌سازی مواد غلیظ و فوق ویسکوز در مدت زمانی کوتاه انجام ‌می‌شود. دستگاه هموژنایزر مکانیکی با پراکنده کردن ذرات جامد در مایع، امولسیون یا سوسپانسیون، باعث ایجاد محیطی یکنواخت در ذرات محلول می‌شود.

دستگاه میکسر هموژنایزر سه مرحله ای

دستگاه میکسر هموژنایزر روتور استاتور مکانیکی در 3 مرحله این فرآیند را انجام می دهد، بنابراین دبی خروجی پمپ یک مقدار کمتر می شود ولی سایز ذرات به راحتی به زیر 20 میکرومتر می رسد.

ترکیب  دستگاه میکسر هموژنایزر سه مرحله ای و تک مرحله ای

ترکیب 2 ساختر تک و سه مرحله نتایج جالبی از جمله بالارفتن دبی ماده و کاهش سریعتر سایز ذرات را به همراه دارد.

کاربردهای دستگاه هموژنایزر همگن ‌ساز مکانیکی

صنایع دارویی و بهداشتی (تولید لاک، ریمل، ژل مو، رنگ مو، لوسیون‌ها

التراسونیک

اضافه نمودن التراسونیک در مسیر پمپ هموژنایزر می تواند سایز ذرات را به زیر یک میکرون برساند. میکسر هموژنایزر های رایج در ایران، به دلیل تلورانس در تراشکاری نمی توانند فاصله کمتر از 0.1 میلی متر بین روتور و استاتور قرار دهند. همچنین در دور بالا و بعد از کار کردن دستگاه میکسر هموژنایزر امکان خوردگی و افزایش فاصله بین چنگک ها وجود دارد. بنابراین به طور آماری خروجی این نوع میکسر هموژنایزر ها در ابعاد 15 میکرومتری می باشد.

التراسونیک هموژنایزر به راحتی سایز 15 میکرومتری را به زیر یک میکرون می رساند. با افزایش زمان و توان تابشدهی التراسونیک می توان سایز ذرات را به زیر 100 نانومتر رساند و از خواص منحصر به فرد نانوتکنولوژی بهره برد.

ماکزیمم سرعت چرخش میکسر هموژنایزرهای موحود6000 دور بر دقیقه می باشد. ولی ارتعاش التراسونیک در هر ثانیه از مرتبه 20000 بار در ثانیه است. و ارتعاش به صورت طولی می باشد، هیچ قطعه دوار و در حال گردشی ندارد. بنابراین نگرانی بابت مکانیکال سیل و مشکلات ناشی از میکسر وجود ندارد. اساس کاهش سایز در این روش حباب زایی صوتی و پدیده موج شوک می باشد. سایش و فرسایش در این پدیده معنایی ندارد  

 

 

قیمت پمپ هموژنایزر

قیمت پمپ هموژن با میزان توان موتور، جنس هد روتور استاتور و تعداد روتور استاتور قابل تغییر است. جهت اطلاع از قیمت دقیق پمپ هموژنایزر صنعتی با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

 

خرید پمپ هموژنایزر صنعتی

از آن جایی که خرید پمپ هموژن صنعتی با کیفیت مطلوب از دغدغه های مهم تولید کنندگان است، شرکت فاپن تولید کننده پمپ هموژنایزر، سفارش تولید این محصول را در ابعاد و توان متنوع متناسب می پذیرد و با قیمت مناسب و شرایط مطلوب نسبت به سازندگان به بازار عرضه می کند. جهت سفارش و خرید پمپ هموژنایزر صنعتی با کارشناسان فروش ما در تماس باشید. همچنین وابسته به حجم تولیدی و مطابق با نیاز شما، وات و زمان تابش دهی التراسونیک با انجام تست در آزمایشگاه مجهز و تخصصی شرکت فاپن انجام می شود به شما اعلام می گردد.

 

میکسر هموژنایزر با مشخصات زیر تعریف می شود:

 • این میکسرها مصرف انرژی بیشتری نسبت به میکسرهای چرخشی معمولی دارند
 • نرخ برش بالایی دارند_از محدوده ۲۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰
 • دارای روتور با سرعت چرخش بالا می باشند سرعتی خطی بالغ بر ۱۰ تا ۵۰ متر بر ثانیه
 • از سرعت تخلیه انرژی بسیار متمرکزی در نزدیک سر میکسر برخوردار می باشند

کاربرد :

 • کاربرد میکسر هموژنایزر در صنایع بهداشتی و آرایشی
 • کاربرد آنها به جهت تولید انواع امولسیون ها و سوسپانسیون ها
 • میکسر هموژنایزر در صنایع مربوط به رنگ و رزین کاربردهای فراوانی دارد
 • به منظور ریز کردن ذرات و آسیاب کردن در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • در صنایع لبنی (تولید شیر)
 • فرآیندهای شیمیایی
 • دارویی:برای تولید شربت و پماد و آمپول و
 • آرایشی و بهداشتی: رنگ مو،ژل مو، ریمل،کرم،لوسیون،خمیردندان و
 • صنایع غذایی: کرم فیل قنادی،غذای کودکان،سس مایونز و کچاپ و
 • حمل و نقل و جابجایی آسان

دومین موضوع مهم، امکان جا به ‌جا کردن یا ثابت نگه ‌داشتن دستگاه است. دستگاه همچنان‌ که باید در یک محل ثابت باقی بماند، در مواقع لزوم باید به ‌راحتی قابل جابجایی باشد.

 • قابلیت‌ها و امکانات دستگاه

دستگاه باید قابلیت‌هایی مانند تنظیم دور، قابلیت خنک کاری، امکان گرمایش از کف، استهلاک پایین و طول عمر بالا را داشته ‌باشد.

 • خدمات پس از فروش

پشتیبانی از دستگاه فروخته‌ شده برای تعمیر، مشاوره نحوه استفاده بهینه از محصولات و خدمات نگهداری و سرویس آن نیز موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه داشت.

 • قیمت مناسب

به جرئت می‌توان گفت که در بازار کم رونق فعلی، تولیدکنندگان داخلی تلاش می‌کنند محصول خود را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان قرار دهند، اما قیمت کالاهای خارجی به دلیل نوسان نرخ ارز همواره رو به رشد است.

التراسونیک (تابش فراصوت) همراستا با میکسر هموژنایزر (پمپ روتور استاتور) چگونه کار می کند؟

 اولتراسونیک فرآیند اختلاط برش بالا و همگن سازی را بر اساس اصل کار حفره سازی صوتی است. هنگامی که مایعات با شدت زیاد فراصوت می شوند ، امواج اولتراسوند از طریق محیط مایع منتشر می شوند و منجر به چرخه های فشار بالا (فشرده سازی) و فشار کم (کم فشار) می شوند. دستگاه های اولتراسونیک با قدرت بالا با فرکانس بالاتر از محدوده شنوایی کار می کنند. 20 کیلوهرتز این یعنی 20000 لرزش در ثانیه. در طول چرخه فشار کم ، امواج فراصوت با شدت زیاد حبابهای خلا کوچکی را در مایع ایجاد می کنند. وقتی حباب کاویتاسیون به اندازه ای برسد که در آن نتواند انرژی بیشتری جذب کند ، در طی یک چرخه فشار بالا به شدت فرو می ریزد. این پدیده فروریزش حباب با اصطلاح فنی "کاویتاسیون" شناخته شده است. در حین انفجار به صورت نقطه ای به دمای بسیار بالا (تقریباً 5000 کیلوگرم) و فشارها (تقریباً 2000 آمپر) می رسیم. فروریزش حباب کاویتاسیون همچنین جت های مایع با سرعت m / s 280 تولید می کند. (رجوع کنید به Suslick 1998) این نیروهای بسیار فشرده و برهم زننده انرژی کافی برای آسیاب کردن ، انعقاد و پراکنده شدن ذرات در مایعات را فراهم می کنند و میکسرهای فراصوت را به برتری تکنولوژی پردازش تبدیل می کنند. بنابراین ، آنها به عنوان تکنیک ساخت و پردازش مورد استفاده قرار می گیرند ، به ویژه در بخشهایی که فناوری نانو و مواد نانو نقش اساسی در عملکرد و کیفیت محصول دارند.

 

 

فرایند برتر و بهره وری انرژی با میکسرهای اولتراسونیک پردازنده های اولتراسونیک شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) دارای بازده انرژی فوق العاده> 85٪ هستند. این هزینه های عملیاتی مصرف برق را کاهش می دهد و منجر به عملکرد بالاتر پردازش می شود. کوسترز و همکاران (1994) در مطالعه خود ادامه دادند که تقسیم اولتراسونیک به همان اندازه آسیاب معمولی کارآمد است. با اعمال فشار و بهینه سازی فرایند اولتراسونیک ، فناوری اختلاط اولتراسونیک معمولاً روش های معمول اختلاط مانند میکسر تیغه دوار ، هموژنایزر فشار بالا یا آسیاب های توپی را برتری می دهد. در مطالعه ای دیگر ، Pohl و همکاران (2004) کارایی پردازش پخش (دیسپرس) اولتراسونیک سیلیس را با سایر روش های اختلاط با برش بالا ، مانند IKA Ultra-Turrax (سیستم روتور-استاتور) مقایسه کرد. Pohl و همکاران کاهش اندازه ذرات Aerosil 90 (2٪ وزنی) در آب را با استفاده از Ultra-Turrax (سیستم روتور-استاتور) در تنظیمات مختلف با میکسر اولتراسونیک) با برش بالا UIP1000hd با سلول جریان در حالت مداوم مقایسه کرد. مطالعه Pohl و همکاران نتیجه می گیرد که "در انرژی ثابت ثابت التراسونیک (تابش فراصوت) EV از سیستم روتور-استاتور موثرتر است" و "فرکانس اولتراسوند اعمال شده در محدوده 20 کیلوهرتز تا 30 کیلوهرتز هیچ تأثیر عمده ای بر روند پخش (دیسپرس) ندارد."

 

چرا میکسر هموژنایزر (پمپ روتور استاتور)  التراسونیک ؟

 • راندمان بالا
 • برای ذرات میکرونی و نانو
 • به صورت همراستا برای هر حجم
 • گرانروی بسیار بالایی را پردازش کند
 •  می تواند ذرات ساینده را  پردازش کند
 • بدون قطعات متحرک (بدون روتور ، تیغه)
 • بدون شفت
 • CIP (تمیز در محل)

 

التراسونیک (تابش فراصوت) همراستا با میکسر هموژنایزر (پمپ روتور استاتور) را از کجا بخریم؟

شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) در هنگام انجام فرآیندهای فراصوت با عملکرد بالا ، از جمله خردایش ذرات با  اولتراسونیک ، پخش (دیسپرس) ، امولسیون سازی و حل شدن ، شریک مورد اعتماد شما است. میکسرهای خطی برش اولتراسونیک شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) می توانند دامنه های بسیار بالایی ارائه دهند. دامنه های تا 200 میکرومتر را می توان به راحتی در عملیات 24/7/365 به طور مداوم اجرا کرد. برای دامنه های حتی بالاتر ،  sonotrodes (نوک پروب) اولتراسونیک سفارشی در دسترس است. طیف گسترده ای از راکتورهای اولتراسونیک و لوازم جانبی بیشتر امکان تنظیم ایده آل برای کاربرد اولتراسونیک شما را فراهم می کند (به عنوان مثال ، امولسیون داخلی ، کاهش اندازه ذرات و همگن سازی). نرم افزار هوشمند ، منوی دیجیتال از طریق نمایشگر لمسی ، ضبط خودکار داده ها و کنترل از راه دور مرورگر از ویژگی های هموژنایزرهای اولتراسونیک با برش بالا شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) است که عملکرد را بسیار کاربرپسند و ساده می کند. فناوری تمیز در محل (CIP) استفاده از میکسر اولتراسونیک با برش بالا را راحت می کند. استحکام ، قابلیت اطمینان ، نصب و کار ساده و همچنین تعمیر و نگهداری کم از ویژگی های اضافی است که کار روزانه با التراسونیک (تابش فراصوت) شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) را آسان می کند.