تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
محصولات آرایشی و بهداشتی و کرم‌های تولید شده با امولسیون سازی فراصوت

 

محصولات آرایشی

 

محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌ها ، لوسیون‌ها ، مرطوب کننده‌ها ، موم‌ها و پمادها به طور کلی بر اساس امولسیون‌های ثابت در اندازه میکرو و نانو ساخته می‌شوند. اولتراسونیک در امولسیون نیروهای برشی بالایی ایجاد می کند و به عنوان یک روش ترکیبی قوی و قابل اعتماد برای مراقبت از پوست و محصولات آرایشی کاملاً ثابت شده است.

دستگاه اولتراسونیک صنعتی

 امولسیون سازی با فراصوت  در اندازه های زیر میکرون و نانو در لوازم آرایشی

 

 امولسیون اولتراسونیک یک روش تایید شده برای تولید امولسیون‌های زیر میکرون و نانو برای مراقبت از پوست و محصولات آرایشی است. فراصوت با فرکانس پایین و دامنه بالا روش پردازش برتری است که به راحتی می‌تواند جایگزین هموژنایزر فشار قوی یا مخمیکسر هموژنایزر  با برش زیاد (high shear mixer) شود. هنگامی که مایعات یا دوغاب‌ها توسط فراصوت (التراسونیک) با قدرت بالا فرآوری می‌شوند، نیروهای برشی شدیدی ایجاد می‌شود، که انرژی لازم را برای تولید زیر میکرون یا نانو امولسیون‌های پایدار و شفاف می‌رساند.

امولاسیون روغن در آب

 حفره‌سازی صوتی (اولتراسونیک) باعث ایجاد حباب‌های خلا با شدت و عدم تقارن می‌شود، که متعاقباً منجر به ایجاد شرایط بحرانی نقطه‌ای مانند فشار بسیار زیاد و اختلاف دما و همچنین جت‌های مایع می‌شود. این شرایط بحرانی، قطرات را مختل کرده و ذرات جامد را به مقیاس زیر میکرومتر‌/ نانومتر تقسیم می‌کند. امولسیون‌های اندازه میکرو و نانو این مزیت را دارند که سطح بسیار بالایی را ارائه می‌دهند و باعث بهبود نفوذ در پوست و رساندن مواد زیست فعال به لایه‌های پوست می‌شود. علاوه بر این‌، نانو امولسیون‌ها در مقایسه با امولسیون‌های ماکرو پایدار هستند و رسوب، لخته شدن یا انعقاد که با امواج ماکرو ایجاد می شود را نشان نمی‌دهند.

با استفاده از دستگاه‌های فراصوت (التراسوند)، فرآیندهای امولسیون را می توان به راحتی در مقیاس کوچک آزمایش کرد و سپس به صورت خطی به سطح تولید رساند. این امر توسعه فرمولاسیون‌های جدید یا بهینه سازی محصولات موجود را تسهیل می کند.

 

مزایای استفاده از نانو امولسیون های زیبایی توسط  اولتراسونیک:

 • افزایش میزان جذب
 • کاهش نوسانات جذب
 • فراهمی زیستی بهبود یافته مولکول های چربی دوست
 •  ثبات طولانی مدت
 • محافظت در برابر اکسیداسیون و هیدرولیز

به طور کلی، پراکندگی اولتراسونیک مولکول‌های زیست فعال، محصولات پیشرفته مراقبت از پوست با مواد موثری مانند آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و سایر مولکول‌های زیست فعال غنی شده اند که باعث تغذیه پوست یا انجام برخی از کارهای پوستی می‌شوند. مواد فعال زیستی مورد استفاده معمول شامل ویتامین‌هایی مانند ویتامین C و ویتامین E ، CoQ10 ، ریوراترول، اسید فرولیک، اسید هیالورونیک و همچنین انواع پپتیدها و لیپیدها است. برای اطمینان از استفاده یکنواخت و انتقال کنترل شده مواد آرایشی‌، مواد فعال زیستی باید به صورت همگن و با توزیع یکنواخت در سراسر محصول مراقبت از پوست پخش شوند. هموژنایزرهای اولتراسونیک ذرات جامد را به طور مساوی و با اندازه ذرات یکنواخت با فرمول مراقبت از پوست پخش می‌کنند. در نتیجه، اختلاط و پراکندگی فراصوت نه تنها باعث ایجاد یک کرم یکنواخت و صاف می‌شود‌، بلکه از مولکول های فعال در برابر اکسیداسیون و هیدرولیز محافظت می‌کند زیرا مواد زیست فعال در فاز روغن نانو امولسیون O / W محصور شده و در معرض آب و هوا قرار ندارند. بسته به فرمولاسیون (امولسیون آب در روغن یا روغن در آب)‌، مولکول های زیست فعال چربی دوست و آب دوست به ترتیب از فرمولاسیون به نانو امولسیون یا لیپوزوم بهره می برند.

مزایای استفاده از اولتراسونیک در فرمولاسیون

 • اندازه زیر میکرون / نانو
 • مخلوط همگن
 • روند سریع
 • فرآیند غیر‌حرارتی
 • نتایج قابل تکرار
 • دقیقاً قابل کنترل
 • مقیاس گذاری خطی آسان و
 •  ایمن

میکسرهای اولتراسونیک با عملکرد بالا برای فرمولاسیون های آرایشی، فرمولاسیون محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌ها‌، لوسیون‌ها، مرطوب کننده‌ها، پماد‌ها و محصولات پوستی برای کاربردهای موضعی / پوستی، به یک فناوری اختلاط قابل اعتماد و قوی برای جلوگیری از جداسازی فاز، کرم زدگی و لخته شدن مواد موجود در محصول مراقبت از پوست نیاز دارد.

هموژنایزرهای اولتراسونیک نیروهای مخلوط کننده با برش بالا ایجاد می‌کنند که قطرات را به اندازه زیر میکرون / نانو تبدیل می کنند و ذرات را از هم جدا می کنند و به هم می زنند. مخلوط یکنواخت سایز متوسط ​​/ نانو یک فرمول پایدار طولانی

مدت با نفوذ عمیق پوست، میزان جذب بالا و تحویل مولکول های فعال فراهم می کند.

فاپن 2

 شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن)، هموژنایزرهای اولتراسونیک را برای تولیدکنندگان محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی در سراسر ایران فراهم می کند. کنترل دقیق بر روی تمام پارامترهای مهم فرآیند مانند دامنه ، فشار، دما و زمان فراصوت، فرآیند فراصوت را قابل اعتماد و قابل تکرار می کند. از اهمیت کیفیت بالای محصول به طور مداوم آگاه است و از تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی برای اجرای استاندارد سازی فرآیند و GMP (روشهای ساخت خوب) پشتیبانی می‌کند زیرا تمام همگن‌سازهای اولتراسونیک دیجیتال ما به طور خودکار تمام پارامترهای فرآیند التراسونیک را بر روی کارت SD داخلی ضبط می کنند. این امر نظارت فرآیند و کنترل کیفیت را به طور قابل توجهی تسهیل می کند. همه دستگاه های فراصوت (التراسوند) شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) برای عملیات 24/7 تحت بار کامل ساخته شده است.

شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) طیف کاملی از دستگاه های فراصوت (التراسوند) آزمایشگاه کوچک گرفته تا سیستم های فراصوت (التراسوند) قدرتمند نیمه صنعتی و کاملاً صنعتی را در بر می‌گیرد. در حالی که فرآیندهای فراصوت را می توان در حالت پیمانه ای و درون خطی اجرا کرد، اما برای حجم های بیشتر در سطح صنعتی، فراصوت مداوم با استفاده از تنظیم جریان از طریق فراصوت فوق العاده و کنترل فرآیند، توصیه می شود. طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی مانند سونوترود (همچنین به عنوان پروب ، شاخ یا نوک شناخته می شود)، بوستر تقویت کننده(که به عنوان تقویت کننده یا کاهش دهنده عمل می کنند). استحکام ، قابلیت اطمینان و نگهداری کم هزینه از دیگر مزایای دستگاه های فراصوت (التراسوند) شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) است. تمام سیستم های اولتراسونیک صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) برای کار 24/7 در کارهای سنگین و در محیط های سختگیرانه ساخته شده اند.

ما خوشحال خواهیم شد که روند شما را با شما بحث کنیم و یک سیستم اولتراسونیک با نیازهای شما ارائه دهیم.

دانستنیها

 درباره امولسیون در محصولات آرایشی امولسیون یک سیستم دو فاز است. اجزای اصلی یک فاز روغن و یک فاز آبی هستند. فاز آبی، آب است به علاوه هر ترکیبی از مواد که قطبی هستند و حداقل تا حدی در آب حل می شوند. فاز روغن شامل یک یا چند ماده روغنی یا سایر مواد غیر قطبی است و حداقل مقداری از انحلال در مواد روغنی را نشان می دهد.

روغن در آب (o / w): قطرات روغن در آب پراکنده می شوند. از روغن به عنوان فاز داخلی یا پراکنده و آب به عنوان فاز خارجی یا ممتد یاد می شود. امولسیون آب در روغن (وزنی برابر): قطرات آب در روغن پراکنده می شوند. آب فاز داخلی یا پراکنده است و روغن فاز خارجی یا پیوسته است. w / o / w یا o / w / o به اصطلاح امولسیون های پیچیده یا چندگانه هستند.