تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
فرمولاسیون اولتراسونیک حامل های دارویی لیپیدی

دستگاه پرمیل التراسونیک

نانوساختار حامل‌های لیپیدی(NLCs) نوعی پیشرفته از سیستم‌های دارورسانی در اندازه نانو است ‌که دارای یک هسته لیپید و یک پوسته محلول در آب است. NLC‌ها دارای پایداری بالایی هستند‌، از مولکول‌های زیستی فعال در برابر تخریب محافظت می‌کنند و آزادسازی مداوم دارو را میسر می سازند. التراسوند تکنیکی مطمئن، کارآمد و ساده برای تولید حامل‌های لیپیدی با ساختار نانو است.

لیپید

 آماده سازی اولتراسونیک حامل های لیپیدی نانوساختار حامل های چربی

نانوساختار (NLC) حاوی لیپید جامد، لیپید مایع و سورفاکتانت در یک محیط آبی است که ویژگی‌های حلالیت و فراهمی زیستی خوبی به آنها می‌دهد. NLCها به طور گسترده‌ای برای فرمول‌گذاری سیستم‌های حامل دارویی پایدار با فراهمی زیستی بالا و رهش مداوم دارو استفاده می‌شوند. NLC ها طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را شامل می‌شوند از تجویز خوراکی تا تزریقی شامل تجویز موضعی/پوستی، چشم (چشم) و ریوی. پراکندگی و امولسیون اولتراسونیک یک روش مطمئن و کارآمد برای آماده‌سازی حامل های چربی ساختاری نانوله شده با ترکیبات فعال است. آماده سازی فراصوت NLC دارای مزیت عمده عدم نیاز به یک حلال آلی، مقادیر زیادی سورفاکتانت یا ترکیبات افزودنی است. فرمولاسیون التراسونیک NLC یک روش نسبتاً ساده است زیرا لیپید مذاب به محلول سورفاکتانت اضافه می‌شود و پس از آن فراصوت می شود.

لیپید 2

پروتکل های نمونه برای حامل های لیپیدی نانوساختار دارای بار

NLC های لود شده با دگزامتازون از طریق فراصوت

 یک سیستم NLC بالقوه غیرسمی چشم تحت اولتراسونیکاسیون تهیه شده است که منجر به توزیع اندازه باریک، اثر محبوس شدن دگزامتازون بالا و نفوذ بهتر می شود. سیستم های NLC با استفاده از دستگاه اولتراسونیک هموژنایزر تهیه شدند. چربی جامد، چربی مایع و سورفاکتانت با استفاده از همزن مغناطیسی گرم کننده در دمای 85 درجه سانتی گراد ذوب شدند. سپس، دگزامتازون به مخلوط چربی ذوب شده اضافه و پراکنده شد. آب خالص در دمای 85 درجه سانتیگراد گرم شده و دو فاز با هموژنایزر اولتراسونیک فراصوت شد (در دامنه 70٪ برای 10 دقیقه). سیستم NLC در یک حمام یخی خنک شد. NLC های آماده شده با فراصوت توزیع اندازه باریک، اثر به دام افتادن DXM بالا و نفوذ بهبود یافته را نشان می دهند. محققان استفاده از غلظت سورفکتانت کم و غلظت چربی کم (به عنوان مثال 2.5٪ برای سورفاکتانت و 10٪ برای کل چربی) را توصیه می‌کنند زیرا در این صورت پارامترهای پایداری حیاتی (Zave ، ZP ، PDI) و ظرفیت بارگذاری دارو (EE٪) مناسب است در حالی که غلظت امولسیفایر می‌تواند در سطوح پایین باقی بماند. (مراجعه کنید به Kiss و همکاران 2019)

 NLC های بارگذاری شده با رتینیل پالمیتات

 از طریق التراسوند ماده‌ای است که به طور گسترده‌ای در درمان پوست از چین و چروک استفاده می‌شود. رتینول و رتینیل پالمیتات دو ترکیب از گروه رتینوئید هستند که توانایی القای ضخامت اپیدرم را دارند و به عنوان یک ماده ضد چروک موثر هستند. فرمولاسیون NLC با استفاده از روش اولتراسونیکاسیون تهیه شد. فرمولاسیون حاوی 7.2٪ استیل پالمیتات، 4.8٪ اسید اولئیک، 10٪ Tween 80 ، 10٪ گلیسیرین و 2٪ رتینیل پالمیتات بود. مراحل زیر برای تولید NLC های بارگذاری شده با پالمیتات رتینیل برداشته شد: مخلوط لیپیدهای مذاب با سورفاکتانت ، هم سورفاکتانت ، گلیسیرین و آب دیونیزه شده در دمای 60-70 درجه سانتیگراد مخلوط می شوند. این مخلوط به مدت 5 دقیقه با میکسر با برش بالا(high shear mixer) در 9800 دور در دقیقه هم زده می شود. پس از تشکیل پیش امولسیون، این پیش امولسیون بلافاصله با استفاده از هموژنایزر اولتراسونیک نوع پروب به مدت 2 دقیقه فراصوت می شود. سپس NLC بدست آمده به مدت 24 ساعت در دمای اتاق نگهداری شد. امولسیون در دمای اتاق به مدت 24 ساعت ذخیره شده و اندازه ذرات نانو اندازه‌گیری شد. فرمول NLC اندازه ذرات را در محدوده nm 200-300 نشان می دهد. NLC بدست آمده دارای ظاهری زرد کمرنگ، اندازه کروی 15.85 ±258نانومتر و شاخص چند پراکندگی 0.09 ± 0.31است.

کاوشگرها و راکتورهای اولتراسونیک در هر اندازه

 طیف محصولات اولتراسونیک صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن)، طیف کاملی از پردازنده‌های اولتراسونیک از دستگاه‌های التراسونیک (فراصوت) آزمایشگاهی فشرده از سیستم‌های رومیزی و آزمایشی تا پردازنده‌های اولتراسونیک کاملاً صنعتی با ظرفیت پردازش کامیون‌ها در ساعت را پوشش می‌دهد. طیف کامل محصولات به ما اجازه می دهد تا مناسب ترین امولسیفایر اولتراسونیک را برای ظرفیت فرآیند و اهداف تولید به شما ارائه دهیم. سیستم های رومیزی اولتراسونیک برای آزمایش امکان سنجی و بهینه سازی فرآیند ایده آل هستند. افزایش مقیاس خطی بر اساس پارامترهای فرآیند تعیین شده، افزایش ظرفیت های پردازش را از قطعات کوچکتر به تولید کاملاً تجاری آسان می کند. افزایش مقیاس را می توان با نصب یک واحد استخراج کننده اولتراسونیک قوی تر یا خوشه بندی چندین دستگاه اولتراسونیک به صورت موازی انجام داد.

تست آسان و بدون ریسک فرآیندهای اولتراسونیک را می توان کاملاً مقیاس خطی کرد. این بدان معناست که هر نتیجه ای که با استفاده از دستگاه اولتراسونیکاتور آزمایشگاهی یا رومیزی به دست آورده اید، می تواند با استفاده از پارامترهای فرآیند دقیقاً به همان خروجی مقیاس شود. این امر التراسونیک (فراصوت) را برای آزمایش امکان سنجی بدون ریسک، بهینه سازی فرآیند و اجرای بعدی در تولید تجاری ایده آل می کند. با ما تماس بگیرید تا بدانید که چگونه سونیکاسیون می تواند تولید امولسیون شما را بهبود بخشد.

فاپن از تست آزمایشگاهی تا صنعتی سازی محصول همراه شماست.

کلی

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی بسته به نوع دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی، دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی  و دستگاه هموژنایزر صنعتی متفاوت است. معمولاً توان دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی  3 تا 5 برابر  دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت آن در حدود2 تا 2.5 برابر قیمت هموژنایزر آزمایشگاهی می باشد. همچنین توان یک دستگاه هموژنایزر صنعتی در حدود 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی  و 10 تا 14 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت هموژنایزر صنعتی در حدود 2 تا 3 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی  می باشد. ولی به هر حال قیمت هموژنایزر قیمت بسیار مقرون به صرفه ای است چون دستگاه التراسونیک (اولتراسونیک) با درآمدزایی بسیار بالا  قیمت دستگاه التراسونیک (اولترا سونیک) را جبران می کند.

جهت کسب اطلاع از قیمت دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی و قیمت دستگاه هموژنایزر صنعتی با شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) تماس بگیرید. همکاران ما ضمن مشاوره دقیق در خصوص خرید دستگاه هموژنایزر مورد نیاز صنعت شما، خرید دستگاه التراسونیک مقرون به صرفه را به شما پیشنهاد می دهند. زیرا خرید دستگاه هموژنایزر با توجه به طیف وسیع هموژنایزر ایرانی ساخت شرکت فاپن و قیمت دستگاه التراسونیک ایرانی که بسیار پایین تراز نمونه های اروپایی و حتی چینی می باشد نیاز به امکان سنجی، تست آزمایشگاهی، تست نیمه صنعتی یا پایلوت و تست صنعتی دارد تا بهترین نتیجه در خرید دستگاه هموژنایزر را داشته باشد.