تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
فراصوت برای آسیاب (خردایش) و پخش رنگدانه (پیگمنت) و رنگ

فراصوت برای آسیاب (خردایش) و پخش رنگدانه (پیگمنت) و رنگ

فراصوت با توان بالا به دلیل اثرات خردایش و پخش شدید و دقیقاً قابل کنترل شناخته شده است. دستگاه های مولد فراصوت (التراسونیک) صنعتی توزیع اندازه ذرات بسیار یکنواختی را در محدوده میکرون و نانو فراهم می کنند. دستگاه های فراصوت صنعتی به راحتی جریان های با حجم زیاد با ویسکوزیته بالا را پردازش می کنند و یک مرطوب سازی ، پخش، انعطاف پذیری و خردایش همگن را انجام می دهند.

ساخت رنگ با فراصوت (التراسوند)

رنگ ها ، رنگ های رقیق شده با حلال و پوشش های خود را با استفاده از فراصوت بهبود بخشید:

  • فرمولاسیون: چه ویسکوزیته زیاد ، چه حجم زیاد ذرات جامد ، چه حلال در آب و چه بر پایه حلال - با استفاده از التراسوند (فراصوت) چندتایی صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) می توانید هر فرمول بندی را پردازش کنید.
  • اندازه میکرون و نانو: نیروهای برشی بالا حفره ای ذرات را به قطرهای ذرات ریز کاهش داده و پخش (دیسپرس) یکنواختی را ایجاد می کنند.
  • خصوصیات نوری: برای بدست آوردن خصوصیات نوری صحیح ، اندازه ذرات رنگدانه (پیگمنت) باید کنترل شود. معمولاً کدورت با اندازه ذرات ارتباط دارد: هرچه اندازه ذرات ریزتر باشد ، تیرگی بیشتری نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، TiO2 به طور خاص در اندازه ذرات 0.20 تا 0.3 میکرون پردازش می شود که تقریباً معادل نیمی از طول موج نور است. فراصوت (التراسوند) رنگدانه (پیگمنت) های TiO2 را به اندازه مطلوب خود کاهش می دهد.

 

  • ذرات با عملکرد بالا: اندازه های ذرات کوچکتر باعث اشباع بیشتر رنگ ، قوام رنگ و پایداری آنها می شود. نیروهای فراصوت (التراسوند) شدید ، اما دقیقاً قابل کنترل ، امکان تولید ذرات نانو اصلاح شده و عاملدار مانند ذرات پوشش داده شده ، SWNT ها ، MWCNT ها و ذرات پوسته هسته را فراهم می کنند. چنین ذراتی ویژگی های منحصر به فردی را نشان می دهند و فرمولاسیون رنگ یا پوشش را به سطح جدیدی از کیفیت و عملکرد (مانند مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش ، مقاومت در برابر خراش ، مقاومت ، چسبندگی ، مقاومت در برابر حرارت بالا ، انعکاس مادون قرمز و خورشید) می رسانند.

 

  • ذرات اصلاح شده: رنگدانه (پیگمنت) های اصلاح شده سطح دارای ویسکوزیته بسیار کم در بارهای رنگدانه (پیگمنت) زیاد (2.5 سانتی گراد در 10٪ مواد جامد) ، پایداری تعلیق برتر و خلوص بالا هستند

 

پس از خردایش معمولی از فراصوت (التراسوند) برای تولید فرمولهای نهایی دسته اصلی ذرات تصفیه کننده خمیر رنگدانه (پیگمنت) استفاده کنید

 

برای تولید رنگ ، اجزایی مانند رنگدانه (پیگمنت) ها ، چسب ها / سازنده های فیلم ، رقیق کننده ها / حلال ها ، رزین ها ، مواد پرکننده و مواد افزودنی باید با هم مخلوط شده و به فرمولاسیون یکدست تبدیل شوند. رنگدانه (پیگمنت) ها جز تعیین کننده ای هستند که منجر به ایجاد رنگ می شوند. مهمترین رنگدانه (پیگمنت) سفید TiO2 است که باید به اندازه ذرات مطلوب قطر بین 0.2 تا 0.3 میکرون آسیاب شود تا درجه سفیدی ، روشنایی ، تیرگی و ضریب شکست بسیار بالا نشان داده شود. نیروهای برشی اولتراسونیک یک خردایش و پخش (دیسپرس) ذرات TiO2 بسیار موثر و کم مصرف را ایجاد می کنند (نمودار زیر را ببینید). تراش و پخش (دیسپرس) التراسونیک بر کیفیت رنگ تأثیر می گذارد و باعث بهبود مقاومت رنگ ، تراکم ، ظرافت آسیاب ، پخش (دیسپرس) و رئولوژی می شود.

 

 

شرایط پخش (دیسپرس) و خردایش اولتراسونیک کیفیت رنگ ها و پوشش ها به پخش (دیسپرس) همگن رنگدانه (پیگمنت) ها بستگی دارد. Hielscher Ultrasonics تجهیزات آسیاب و آسیاب موثر برای پخش (دیسپرس) رنگ ، به ویژه برای فرمولاسیون با بارهای رنگدانه (پیگمنت) بالا را فراهم می کند. مکانیسم پخش کننده های اولتراسونیک برای کاربردهای آسیاب و آسیاب ، ضد کلوخه شدن و پخش (دیسپرس) نیز بر اساس اصل برشی تولید شده توسط کاویتاسیون مافوق صوت است. نیروهای حفره ای لازم برای تفکیک ذرات با اختلاف فشار زیاد ، نقاط داغ موضعی و جت های مایع تولید می شوند که منجر به تجزیه ذرات در اثر برخورد بین ذرات می شود. پخش کننده های اولتراسونیک صنعتی توانایی پردازش جریان های بسیار زیاد رنگ و پوشش را دارند.

 

پخش (دیسپرس) نانوذرات سنگ زنی و پخش (دیسپرس) التراسونیک اغلب تنها روش پردازش موثر ذرات نانو به منظور دستیابی به ذرات اولیه است. اندازه ذرات اولیه کوچک منجر به یک سطح وسیع می شود و با بیان خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد ذرات ارتباط دارد. در همان زمان ، اندازه ذرات کوچکتر با انرژی سطح بالایی برای تجمع و واکنش شدیدتر همراه است ، به طوری که برای پراکنده شدن ذرات نانو به طور همگن در فرمولاسیون ، به نیروهای پخش (دیسپرس) شدید اولتراسونیک نیاز است. علاوه بر این ، یک عملیات سطح اولتراسونیک می تواند ذرات نانو را تغییر دهد که منجر به بهبود پخش (دیسپرس) ، پایداری پخش (دیسپرس) ، آبگریزی و سایر ویژگی ها می شود. محققان روش پخش (دیسپرس) اولتراسونیک را برای ذرات نانو به عنوان محلول ترجیحی توصیه کرده اند ، "زیرا مواد پراکنده شده با روش اولتراسونیک بسیار خالص تر از ماده تولید شده توسط خردایش مهره هستند" [کیم و همکاران. 2010].

 

دانستیها

از هموژنایزرهای اولتراسونیک اغلب به عنوان دستگاه صوتی / صوتی دهنده ، لیزر صوتی ، برهم زننده فراصوت (التراسوند) ، آسیاب اولتراسونیک ، سونوپتور ، دستگاه صوتی ، دستگاه جداکننده صوتی ، برهم زننده سلول ، پراکنده کننده اولتراسونیک ، امولسیون کننده یا حل کننده نام برده می شود. اصطلاحات مختلف در نتیجه برنامه های مختلفی است که می تواند با فراصوت انجام شود.

همچنین لینک های زیر را ببینید:

سامانه رنگ التراسونیک

کاربرد سامانه رنگ

هموژنایزرهای رنگ با کارایی بالا (جایگزین پرمیل رنگسازی)

آسیاب رنگ التراسونیک

تولید رنگ و جوهر با التراسونیک