تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
عصاره گیری به کمک اولتراسونیک

فراصوت ، ساختار سلول را می شکند و ترکیبات زیست فعال را آزاد می کند – در نتیجه منجر به بازده بالاتر و سرعت استخراج سریعتر می شود.

  • گیاهان، ادویه ها و سایر مواد گیاهی سرشار از مواد فیتو شیمیایی هستند که به عنوان اجزای ارزشمند برای محصولات دارویی و غذایی به شمار می روند.
  •  به عنوان یک فرآیند غیر حرارتی ، فراصوت یک روش استخراج ملایم است که از تخریب گرمایی عصاره جلوگیری می کند.

 استخراج آنتی اکسیدان های با کمک اولتراسونیک

آنتی اکسیدان ها ترکیبات فعال زیستی مهار کننده رادیکال‌ها هستند که در گیاهان یافت می شوند. آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C ، ویتامین E ، تیول ها و غیره از نظر دارویی از جمله مواد فعال هستند که برای بهبود سلامتی و معالجه بیماری‌ها استفاده می شوند. استخراج اولتراسونیک به دلیل کارایی بالای فرآیند ، امکان استفاده از طیف گسترده ای از مواد اولیه را برای جداسازی آنتی اکسیدان ها فراهم می کند. علاوه بر گیاهانی مانند گیاهان علفی، میوه ها و سبزیجات ، آنتی اکسیدان های با کیفیت بالا را می توان از طریق فراصوت از مواد کم ارزش یا مواد زائد مانند پوسته ، ساقه ، دانه ، پوست ، هسته ، ریشه و غیره استخراج کرد.

 استخراج آداپتوژن با کمک اولتراسونیک

آداپتوژن‌ها مانند تانن ، مولکول های پلی فنولیک و غالباً قابض هستند که به دلیل توانایی آنها در افزایش تحمل فشار روانی سلول های پستاندار شناخته شده اند. این مولکول ها در سلول گیاه گیر افتاده اند. به منظور دستیابی به سازگاری های بسیار قابل دسترس زیست شناختی ، مولکول ها باید از مواد گیاهی آزاد شوند. اختلال سلول به کمک اولتراسونیک با شکستن دیواره های سلول و افزایش انتقال جرم بین فضای داخلی سلول و حلال اطراف ، سلول ها را باز می کند.

مزایای استخراج با کمک التراسونیک:

  • پربازده
  •  کیفیت بالا
  • فراهمی زیستی برتر
  •  روند آرام
  • استخراج سریع
  • روند ایمن
  • بدون حلال یا حلالهای ضعیف
  • عملکرد آسان سیستم های استخراج التراسونیک

 التراسونیک های صنعتی و نیمه صنعتی التراسونیک هموزنایزر شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) دارای سالها تجربه در زمینه فرآیندهای استخراج اولتراسونیک از گیاهان دارویی برای صنایع غذایی ، دارویی و صنایع آرایشی و بهداشتی است. در این بین التراسونیک هموزنایزرهای کوچک برای تولید آزمایشگاهی و مقیاس کوچک تا سیستم های اولتراسونیک تجاری کامل برای تولید حجم زیاد وجود دارد. مجموعه ما، محصولات التراسونیک های صنعتی و نیمه صنعتی التراسونیک هموزنایزر شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) مناسب برای کاربرد شما را ارائه می دهد. همه دستگاه های التراسونیک های صنعتی و نیمه صنعتی التراسونیک هموژنایزر شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) بسیار مقاوم هستند و برای کار 24/7 تحت بار کامل ساخته شده اند. پردازنده های التراسونیک های صنعتی و نیمه صنعتی التراسونیک هموژنایزر شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن)  می توانند دامنه های بسیار بالایی ارائه دهند. دامنه های تا 200 میکرومتر را می توان به راحتی و بصورت مداوم در عملیات 24/7 اجرا کرد. نرم افزارهای هوشمند مانند کنترل دیجیتال ، پروتکل دهی خودکار داده ها ، و تنظیم خودکار فرکانس ، التراسوند قابل اطمینان و خروجی مداوم را تضمین می کنند. طیف گسترده ای از لوازم جانبی شامل سونوترودها (پروب های اولتراسونیک / هورن ها / نوک ها) در اندازه ها و شکل های مختلف ، راکتورها در اندازه ها و هندسه های مختلف نتایج مطلوب را فراهم می کند.

دانستنیهای جالب درباره آنتی اکسیدان ها

 آنتی اکسیدان به عنوان مولکولی تعریف می شوند که از واکنش اکسیداسیون جلوگیری کرده و از روند تخریب سایر مولکول ها جلوگیری می کند. اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی است که رادیکال های آزاد تولید می کند که منجر به واکنش های زنجیره ای می شود که ممکن است منجر به آسیب سلول شود. آنتی اکسیدان هایی مانند تیول یا اسید اسکوربیک (ویتامین ث) این واکنش های زنجیره ای اکسیداتیو را خاتمه می دهند. از آنتی اکسیدان ها به عنوان مواد نگهدارنده به طور گسترده در محصولات غذایی استفاده می شود تا به عنوان فیتوشیمیایی در برابر زوال آن عمل کند. به عنوان مثال ، آنتی اکسیدان ها به مواد غذایی و روغن های غنی از چربی های اشباع نشده اضافه می شوند، زیرا اسیدهای چرب اشباع نشده مستعد تخریب اکسیداتیو هستند، که باعث سست شدن روغن می شود. آداپتوژن ها یا ترکیبات آداپتوژنیک مولکول‌هایی هستند که باعث هموستاز می شوند، به این معنی که باعث کاهش حساسیت سلول ها به استرس می شوند. آداپتوژن ها در گیاهان و سبزیجات یافت می شوند، مانند جینسینگ، شیساندرا، بند ناف، آشواگاندا، راپونتیکوم، جیاوگولان، شیرین بیان، ردیولا، ریحان مقدس، گون، ریشی و ماکا. آداپتوژن ها به عنوان ماده فعال دارویی (به عنوان دارو یا مکمل) ، برای اثرات افزایش عملکرد ، ضد افسردگی ، آرام بخش یا بیدار کننده تجویز می شود، شناخته می شوند.

برای مطالعه بیشتر موارد زیر را ببینید:

استخراج کورکومین زردچوبه به کمک التراسونیک

عصاره گیری پوسته کاکائو به کمک التراسونیک

استخراج اولتراسونیک روغن زیتون فوق العاده فرابکر

استخراج زعفران با کمک اولتراسونیک

جوانه زدن سریعتر غلات با اولتراسونیک