تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
دستگاه پرمیل التراسونیک

یک دستگاه هموژنایزر صنعتی به روش استفاده از مگا شییر (Mega shear) و یا های شییر (High Shear) است، و در ادامه آن دستگاه هموژنایزر التراسونیک (اولترا سونیک) صنعتی، قرار دارد.

دستگاه هموژنایزر صنعتی تمام اتومات التراسونیک ساخت شرکت دانش بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) تاکنون در موارد زیر به متقاضیان بخش صنعت ارائه شده است.

 1. آسیاب رنگ: برای تولید خمیر رنگ با 60% و 70 % پیگمنت TiO2. خرید دستگاه هموژنایزر توسط شرکت ارکیده طوس انجام شده است. دستگاه برای تولید 150 کیلوگرم خمیر رنگ سفید در ساعت طراحی شده و قابلیت افزایش 3 برابری ظرفیت تولید را دارد. قیمت هموژنایزر صنعتی با افزایش 3 برابری حجم تولید حدوداً 2 برابر می شود.

 2. تولید جوهر و مرکب: خرید دستگاه هموژنایزر صنعتی توسط شرکت مرکب آبادیس یزد صورت گرفته است و این شرکت با کمک تکنولوژی به کار رفته در دستگاه اولتراسونیک (التراسونیک) صنعتی توانسته دانه بندی پیگمنت را به 1-2 میکرون در مدل رنگ CMYK "چهار رنگ" تركيب رنگی كه از آن در چاپ افست استفاده مي شو به کار برد. در اين مدل كليه رنگها از تركيب چهار رنگ فيروزه اي يا سايان (Cyan) ارغواني يا مجنتا (Magenta)  رنگ زرد يا يلو (Yellow) و رنگ سياه (BlackOrKey) كه به اختصار به آنها CMYK گفته مي شود بوجود مي آيد. برای استفاده از این دستگاه، ابتدا دانه بندی به کمک روش های مرسوم دیگر مانند، پرمیل یا بسکت میل به 15 میکرومتر می رسد و سپس جوهر 15 میکرونی به به دستگاه هموژنایزر التراسونیک (اولترا سونیک) صنعتی وارد می شود. این دستگاه جوهر با دانه بندی 15 میکرومتری را به 1 میکرون می رساند. ظرفیت تولید 3000 کیلوگرم در ساعت می باشد. کیفیت این جوهر بسیار بالا و قابل رقابت با کلیه جوهرهای خارجی است و کیفیت آن چندین برابر کیفیت جوهرهای هندی یا چینی است.

 3. تولید بنتونیت نانومتری: دستگاه هموژنایزر صنعتی بنتونیت یا خاک رنگبر را به دانه بندی 20 نانومتری می رساند. عدد مشخصه دستگاه هموژنایزر صنعتی برای رساندن اندازه دانه بندی به 20 نانومتر 960W.s/ml است. یعنی برای رساندن سایز یک میلی لیتر بنتونایت به حدود 20 نانومتر نیازمند توان 960 وات و زمان یک ثانیه هستیم. بنابراین برای تولید 100 کیلوگرم نانوبنتونیت به 17 ساعت زمان تابشدهی اولتراسونیک با دستگاه هموژنایزر صنعتی نیاز داریم. دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک با موفقیت تست و راه اندازی شده و به شرکت سپهر جاویدان نانو فروخته شده است.

نانو کلی بنتونیت چیست؟

نانو کلی بنتونیت یا همان نانو رس بنتونیت یک ماده رسی آب گریز و واکنش ناپذیر متشکل از اکسید آلومینیوم هیدراته و اکسید سیلیکون است که می تواند در پلیمرهای آب محور و نیز به عنوان پوشش استفاده شود. نانو کلی بنتونیت دارای سطح تماس بالا می باشند. نانو کلی بنتونیت یک ماده و یا ترکیب سفید مایل به خاکستری پودری است. نانو کلی بنتونیت با نامهایی همچون بنتونیت آب گریز، بنتوکوآتام، بنتونیت ماگما و آلومینیوم فیلوسلیکات شناخته میشود.هنگامی که مقادیر اندک نانو کلی بنتونیت به شن و ماسه سخت افزوده میشود، رس ذرات شن و ماسه را به شکل یک توده شکل پذیر معروف به ماسه سبز پیوند میدهد که برای ساخت قالب در ریخته گری شن و ماسه استفاده میشود. شن و ماسه ساحلی که فقط حاوی ذرات سیلیکا و پوسته صدفها است نسبت به ذرات حاوی رس شکل پذیر نیستند. استفاده از نانو کلی بنتونیت توسط کشاورزان به طور چشمگیری از تخریب خاک جلوگیری کرده و منجر به افزایش بازده اقتصادی و درآمدهای بیشتر شده است.

 1. استخراج کورکومین(Curcumin): کورکومین یا دی فرولوئیل متان جزء فعال ادویه زردچوبه است و دارای خواص ضد التهابی می‌باشد، کورکومین یک آنتی‌اکسیدان قوی است. دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک برای استخراج رنگ طبیعی و مواد مؤثره گیاهی به شرکت افزونه های طبیعی گلچین طوس فروخته شده است. دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک توانایی شکستن دیواره سلولی و استخراج کامل محتوای درون سلولی را دارد. برای مثال حجم اسانس گل محمدی با این دستگاه 25 درصد افزایش داشته است.

 2. عصاره گیری التراسونیک: دستگاه عصاره گیری التراسونیک برای استخراج محتوی سلولی به شرکت وشا دارو عرضه شده است. شرکت وشا دارو برای تولید مواد مؤثره داروی خرید دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک را انجام داده است.

 3. تولید ویتامین ث لیپوزمی:

فرمولاسیون ویتامین لیپوزومی به دلیل شرایط زیستی مناسب و میزان جذب بالاتر شناخته شده است. ویتامین C، یک آنتی اکسیدان و یک مکمل رایج است که در داروهای تغذیه‌ای و پزشکی برای حمایت از سیستم ایمنی بدن انسان استفاده می‌شود. التراسوند یک روش مطمئن برای تولید لیپوزوم‌ها و نانو لیپوزوم‌های با کیفیت بالا است. فرآیند کپسوله‌سازی اولتراسونیک لیپوزوم‌هایی با اعمال زیاد مواد فعال مانند ویتامین C تولید می کند. مزیت ویتامین های لیپوزومی این است که به صورت قرص یا پودر معمولی تجویز نمی‌شوند بلکه به صورت فرمولاسیون مایع با افزایش شرایط زیستی بهتر تولید می‌شوند. این بدان معناست که ویتامین‌ها در هسته سلوله‌ای کروی فسفولیپید، به اصطلاح لیپوزوم، کپسول می‌شوند. از آنجا که لیپوزوم‌ها ترکیب فسفولیپیدی مشابه غشای چربی سلول‌های انسانی دارند، به طور قابل توجهی بهتر جذب سلولهای بدن می‌شوند. بنابراین لیپوزومها در فرمولاسیون های دارویی و داروسازی، مکمل ها و مواد مغذی، محصولات آرایشی و آراداروها استفاده می شود. مزایای آماده‌سازی لیپوزوم اولتراسونیک بهره‌وری برتر به دام انداختن راندمان بالای کپسوله سازی پایداری بالا، تیمار غیر‌گرمایی‌(جلوگیری از تخریب) سازگار با فرمولاسیون‌های مختلف و فرآیند سریع است.

دستگاه هموزنایزر صنعتی برای تولید کرم، پماد و لوسیون حاوی ویتامین ث، به شرکت داروسازی عرضه شده است.

 1. تولید خمیر لاتکس:

با دستگاه هموژنایزر صنعتی برای تولید خمیر لاتکس به شرکت مربوطه فروخته شده است. پرمیل معمولی به خاطر وجود پرل، در خمیر آلودگی بوجود می آورد و قطعات پر شیشه ای مانع تولید خمیر لاتکس مفید می شود.


موارد کاربرد دیگر:

 1. نانوامولسیون

 2. بیوتکنولوژی (لیز کردن سلول و استخراج محتوی سلولی)

 3. نانوتکنولوژی: تولید نانوذرات در ابعاد نانو

 4. ترکیب آب با گازوئیل: تا 20 درصد امکان اضافه نمودن آب به دیزل (مازوت یا گازوئیل) وجود دارد.

 5. صنعت نفت و گاز

 6. تولید بیودیزل

 7. سونوشیمی صنعتی

 8. صنایع شیمیایی

 9. صنایع آرایشی و بهداشتی

 10. صنایع غذایی

 11. هموژنایزر صنعتی

 12. دیسپرس کننده (پخش کننده)

برای مشاهده دستگاه هموزنایز صنعتی اولتراسونیک فروخته شده لینک های زیر را مشاهده کنید.

https://www.aparat.com/v/EZLSR

https://www.aparat.com/v/uwaYL

https://www.aparat.com/v/agRAm

https://www.aparat.com/v/mcqux

https://www.aparat.com/v/cr42t

https://www.aparat.com/v/TZIKV

https://www.aparat.com/v/cr42t

چرا پرمیل رنگسازی التراسونیک ماشین افقی پرمیل التراسونیک (آسیاب افقی مرطوب التراسونیک)، پرل میل آسیاب افقی التراسونیک - Horizontal bead millبسکت میل التراسونیک پرل میل آسیاب عمودی التراسونیک شرکت دانش بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن)

 1. سرعت باز شدن پیگمنت را بین 10 تا 18 برابر بیشتر می کند.

 2. . اندازه (سایز) رنگدانه (پیگمنت) را به کمتر از یک تا میکرون می رساند.

 3. از سیلیکا (پودر SiO2) به جای فیومد سیلیکا استفاده کنید و آنرا به سایز نانو برسانید.

 4. شستشوی سریع و ساده کل سامانه رنگ و آماده سازی سریع برای استفاده در رنگدانه دیگر.

 5. سامانه کاملاً استیل و شیلنگ اتصالات ضد اسید.

 6. کاهش سایز رنگدانه (پیگمنت)، کیفیت رنگ را بسیار زیاد می کند، سطح بسیار بیشتری را پوشش می دهد، چسبندگی فوق العاده بالاتری دارد و رنگ، جوهر، خمیر جوهر با قیمت بسیار بالاتری دارد. ا

 7. لتراسونیک هیچ قطعه چرخان، سوراخ یا حفره ریز (اریفیس) ندارد، بنابراین مانند پرمیل نگرانی بابت سایش و تعویض گوی های زیرکونیا وجود ندارد.

 8. این تکنولوژی از سال 1987 در آلمان آغاز شده و در کشور ما بعد از 10 سال مطالعه و تحقیق در شرکت دانش بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) بومی سازی و تجاری شده و اکنون در صنایع لاتکس، رنگ و جوهر و... به فروش می رسد.

 9. مقیاس پذیری خطی و قابلیت سفارشی سازی دستگاه از خدمات دیگر شرکت ماست.

 10. پرمیل رنگ اولتراسونیک جایگزین بسیار مناسب پرمیل رنگسازی هستند و برای انواع رنگ های زیر کاربرد دارد.

 • رنگهای پایه آب

 • رنگهای حلال پایه

 • رنگهای امولسیونی

 • (دیسپرس) رنگ

 • پخش (دیسپرس) لاتکس

 • امولسیونهای مومی (واکس)

 • اختلاط حجم زیاد رنگدانه در پایه رنگ با سرعت بالا

 • رنگهای امولسیونی براق

 • سوسپاامولسیون (اختلاط سوسپانسیون و امولسیون)

 • پوشش دهی با کیفیت بسیار بالا

 • لاک ها

 • فرمولاسیون پلیمر ها

 • لعاب

 • افزودنی های نانوذرات

 • ذرات ساینده

 • پلیمریزاسیون مینی امولسیون

کارشناسان ما آماده پاسخگویی و مشاوره به شما صنعتگران عزیز هستند. منتظر تماس شما هستیم.

فاپن از تست آزمایشگاهی تا صنعتی سازی محصول همراه شماست.قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی بسته به نوع دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی، دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و دستگاه هموژنایزر صنعتی متفاوت است. معمولاً توان دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت آن در حدود2 تا 2.5 برابر قیمت هموژنایزر آزمایشگاهی می باشد. همچنین توان یک دستگاه هموژنایزر صنعتی در حدود 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و 10 تا 14 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت هموژنایزر صنعتی در حدود 2 تا 3 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی می باشد. ولی به هر حال قیمت هموژنایزر قیمت بسیار مقرون به صرفه ای است چون دستگاه التراسونیک (اولتراسونیک) با درآمدزایی بسیار بالا قیمت دستگاه التراسونیک (اولترا سونیک) را جبران می کند.

جهت کسب اطلاع از قیمت دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی و قیمت دستگاه هموژنایزر صنعتی با شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) تماس بگیرید. همکاران ما ضمن مشاوره دقیق در خصوص خرید دستگاه هموژنایزر مورد نیاز صنعت شما، خرید دستگاه التراسونیک مقرون به صرفه را به شما پیشنهاد می دهند. زیرا خرید دستگاه هموژنایزر با توجه به طیف وسیع هموژنایزر ایرانی ساخت شرکت فاپن و قیمت دستگاه التراسونیک ایرانی که بسیار پایین تراز نمونه های اروپایی و حتی چینی می باشد نیاز به امکان سنجی، تست آزمایشگاهی، تست نیمه صنعتی یا پایلوت و تست صنعتی دارد تا بهترین نتیجه در خرید دستگاه هموژنایزر را داشته باشد.

دستگاه پرمیل التراسونیک