تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
دستگاه میکسر هموژنایزر التراسونیک برای تولید رنگ و پوشش های صنعتی و ساختمانی

دستگاه میکسر هموژنایزر اولتراسونیک ابزاری قابل اعتماد برای همگن کردن، دیسپرس کردن و امولسیون کردن فرمولاسیون رنگ مایع هستند. دستگاه میکسر هموژنایزرهای اولتراسونیک نه تنها امولسیون ها و پراکندگی های رنگی بسیار پایدار و یکنواخت تولید می کنند، بلکه از دستگاه های اولتراسونیک برای خردکردن و آسیاب پیگمنت ها، نانومواد و ذرات اولیه نیز استفاده می شود. طیف گسترده ای از قابلیت های دستگاه میکسر هموژنایزرهای اولتراسونیک، دستگاه های اولتراسونیک را به پیچیده ترین تجهیزات مخلوط رنگ موجود تبدیل می کند.

هموژنیزاسیون، پراکندگی و امولسیون رنگ

هموژنیزاسیون توسط دستگاه میکسر هموژنایزر اولتراسونیک، برای کاهش اندازه ذرات جامدات یا قطرات، برای تسهیل تولید امولسیون ها و دیسپرس های با کیفیت بالا استفاده می شود. در فرمولاسیون رنگ ها، پوشش ها و لاک ها، اندازه ذرات یکنواخت برای نتایج یکنواخت در رنگ، رفتار و عملکرد رنگ یا فرمول پوشش بسیار مهم است.

هموژنایزرهای رنگ اولتراسونیک برای فرمولاسیون های پراکندگی و امولسیونی

دستگاه میکسر هموژنایزر اولتراسونیک (التراسونیک) با برش بالا برای کاربردهای همگن سازی، امولسیون سازی و حل شدن ایده آل هستند، جایی که اندازه ذرات یا قطرات و توزیع یکنواخت برای عملکرد و کیفیت رنگ حیاتی است.

فراصوت اولتراسونیک (التراسونیک) بهترین فناوری همگن سازی است، زیرا کاویتاسیون صوتی شدید اولتراسونیک با قدرت بالا قادر است مولکول ها را به طور قابل توجهی تا توزیع یکنواخت ذرات در ابعاد میکرون و نانو بشکند. همگن سازی اولتراسونیک پیچیده ترین تکنیک برای تولید ذرات نانو و میکرون است. اندازه ذرات (به عنوان مثال، پیگمنت ها، روغن ها، موم ها، مواد افزودنی و غیره) را می توان به صورت جداگانه با اعمال مقدار مناسب شدت اولتراسونیک تنظیم کرد.

علاوه بر این، دیسپرس کردن توسط دستگاه اولتراسونیک می تواند منجر به اصلاح سطح رنگدانه ها شود که منجر به افزایش قابل توجه پایداری پراکندگی می شود.

هموژنایزر رنگ اولتراسونیک برای:

 • رنگ های پایه آب

 • رنگ های پایه حلال

 • رنگ های امولسیونی

 • رنگ های دیسپرس شده

 • دیسپرس لاتکس

 • امولسیون های موم

 • بارهای رنگدانه بالا

 • رنگ های امولسیونی براق

 • سوسپومولسیون (مخلوط سوسپانسیون و امولسیون)

 • پوشش های با کارایی بالا

 • لاک ها

 • فرمولاسیون های پلیمری

 • لعاب

 • افزودنی های نانو ذرات

 • ذرات ساینده

 • پلیمریزاسیون مینی امولسیونی

دیسپرس نانوفیلرها با استفاده از التراسونیک

فیلرهای اندازه نانو در پوشش هایی مانند پلیمرها یا رزین ها گنجانده می شوند. چنین نانوفیلرهایی می‌توانند خواص مکانیکی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند، به عنوان مثال مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، مقاومت در برابر خراش، سفتی و سختی / استحکام کششی مواد خاص. تفاوت اصلی بین فیلرهای معمولی با اندازه میکرون و فیلر‌های اندازه نانو، نسبت سطح ویژه بالا و در نتیجه تغییر کامل ویژگی‌های نانوفیلر‌ها است. نانومواد (به عنوان مثال، فیلرهای در مقیاس نانو) باید به طور یکنواخت در فرمول رنگ یا پوشش پراکنده شوند، به طوری که سطح کامل بتواند با ماتریس اطراف آن تعامل داشته باشد. تنها زمانی که به صورت نانوذرات پراکنده منفرد پراکنده شوند، نانوفیلرها می‌توانند خواص فوق‌العاده مواد خود را به نمایش بگذارند. هموژنایزرها و دیسپرسرهای اولتراسونیک بهترین فناوری اختلاط برای جدا کردن، کلوخه زدایی و پخش یکنواخت نانوذراتی مانند نانوفیلرها در یک ماتریس (مانند پلیمرها، اپوکسی‌ها یا رزین‌ها) هستند. از آنجایی که نیروهای برشی اولتراسونیک پیوندهای بین ذره ای را می شکند، هر ذره به تنهایی در ماتریس پراکنده می شود و خواص کامل خود را بروز می دهد. بنابراین، پراکندگی و همگن سازی اولتراسونیک مطمئن ترین روش برای تولید پوشش های با کارایی بالا است.

دیسپرس و امولسیون لاتکس با استفاده از دستگاه التراسونیک هموژنایزر صنعتی

اگرچه رنگ‌های لاتکس پیچیده‌ترین فرمول های رنگ برای تهیه نیستند، اما هنوز باید با دقت آماده شوند و تمام اجزای یک فرمول لاتکس باید به ترتیب انتخاب شده اضافه شوند. در مرحله اول آماده سازی، سوسپانسیون رنگ پایه تهیه می شود. بنابراین، پیگمنت ها با عوامل مرطوب کننده، عوامل ضد کف و سایر افزودنی های مورد نیاز برای دستور العمل فرمولاسیون خاص در آب پراکنده می شوند. پیگمنت های دی اکسید تیتانیوم (TiO2) معمولاً ابتدا دیسپرس می شوند و سپس پیگمنت های گسترش دهنده اضافه می شوند. برای اکثر فرمول ها، ترتیب و اندازه گیری افزودن این ترکیبات یک عامل اساسی و تاثیرگذار بر کیفیت است. بیشتر از میکسرهای پر سرعت تیغه ای یا چرخشی که مرسوم ترین روش امولسیون سازی لاتکس هستند برای خیس کردن و پخش کردن ذرات استفاده می شود. با میکسرهای تیغه ای یا چرخشی، اختلاط یک فرمول پایه ثابت، بسیار زمان بر است. پس از آن، امولسیون لاتکس به مخلوط اضافه می شود و با سطح قابل توجهی پایین تر از انرژی اختلاط ترکیب می شود. امولسیون های لاتکس مستعد ادغام یا شکستن هستند و نیاز به شرایط همگن سازی ملایم دارند. سپس غلیظ کننده های از قبل دیسپرس شده اضافه می شوند تا ویسکوزیته امولسیون رنگ لاتکس نهایی را به قوام دلخواه تنظیم کنند.

دیسپرس کننده اولتراسونیک به راحتی و با اطمینان می تواند تهیه امولسیون های لاتکس را انجام دهد. از آنجایی که انرژی فراصوت (التراسونیک) و در نتیجه شدت پراکندگی را می توان برای امولسیون و همگن سازی مراحل مختلف آماده سازی تنظیم کرد، می توان از تجزیه مواد یا شکستن امولسیون لاتکس به طور قابل توجهی جلوگیری کرد. دیسپرس کردن با استفاده از امواج التراسونیک یک تکنیک اثبات شده برای مرطوب کردن کامل پودر است. ترتیب افزودن مواد و غیره را می توان به نیازهای فرمولاسیون تغییر داد. ورودی انرژی اولتراسونیک با تنظیم ایده آل اجازه می دهد تا پیگمنت ها بتوانند رنگ خود را کامل نشان دهند و منجر به یک رنگ امولسیونی لاتکس با کیفیت بالا می شود.

از آنجایی که دیسپرس کنندۀ اولتراسونیک با فلوسل یک سیستم بسته است، هوادهی یا کف ناخواسته رخ نمی دهد. دستگاه اولتراسونیک قوی، قابل اعتماد، دارای کارکرد آسان و ایمن، زمان پردازش کوتاه تر در داخل بچ، و روش های فرمولاسیون ساده تر است. حتی با یک دستگاه اولتراسونیک رومیزی با پمپ، می توان ظرفیت های تولید قابل توجهی داشت که کارآمد و مقرون به صرفه باشد.

پخش امولسیون موم توسط التراسونیک

امولسیون ها و دیسپرس های موم افزودنی های فرموله شده ای هستند که از ذرات موم ریز و تثبیت شده ساخته شده اند که به طور همگن در آب توزیع شده اند. هنگامی که موم به صورت قطرات نانو با توزیع قطرات بسیار همگن پراکنده می شود، امولسیون موم پایدار به دست می آید. هموژنایزرهای اولتراسونیک نیروهای برشی شدیدی ایجاد می کنند و سیستم های پخش کننده قابل اعتماد و قوی برای تولید نانو امولسیون های موم پایدار هستند.

دستگاه میکسر هموژنایزر اولتراسونیک با برش بالا برای فرمولاسیون رنگ

دستگاه میکسر هموژنایزر اولتراسونیک، پخش کننده، امولسیفایر و آسیاب شرکت دانش بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) در تولید صنعتی رنگ ها و پوشش های با کارایی بالا استفاده می شود. با انرژی صوتی فرکانس بالای شدید، هموژنایزرهای اولتراسونیک نیروهای برشی، آشفتگی و نیروهای مخرب بسیار بالایی ایجاد می کنند. این نیروهای فراصوت (التراسونیک) فوق‌العاده شدید تأثیر لازم را بر دوغاب‌های جامد-مایع برای پراکنده کردن و آسیاب کردن ذرات می گذارند و آنها را به اندازه و با عملکرد مورد نظر، با هم ترکیب می‌کنند.

آسیاب بارهای جامد بالا با استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر اولتراسونیک

سیستم های التراسونیک درون خطی (In-Line) به راحتی می توانند غلظت های جامد بسیار بالایی را تحمل کنند. تا زمانی که بارگذاری ذرات دوغاب در محدوده قابل پمپاژ بودن باشد و بتوان فلوسل اولتراسونیک را تغذیه کرد، همگن کننده های اولتراسونیک صنعتی فاپن می توانند هر نوع دوغاب خمیر مانند بسیار ویسکوز را به طور قابل توجهی پردازش کنند. آسیاب مرطوب اولتراسونیک معمولاً به منظور تهیه مستربچ پیگمنت های میکرونی و نانو استفاده می شود. قابلیت جابجایی چنین بارهای جامد بالا حتی ذرات ساینده، هموژنایزرهای التراسونیک با برش بالا را به کارآمدترین و بهترین فناوری آسیاب رنگدانه ها و ذرات نانو تبدیل می کند.

همزن های تانک و راکتورهای جریان عبوری اولتراسونیک

فرمولاسیون رنگ را می توان در مخازن باز یا بچ هایی که در آن یک یا چند پروب اولتراسونیک قرار داده می شود مخلوط کرد. مخلوط کردن ظرف باز، یک سیستم ایده‌آل برای پراکنده کردن حجم‌های متوسط از فرمول‌های با ویسکوزیته کم تا متوسط است. برای توان عملیاتی با حجم بالا، کاربردهای شدید آسیاب کردن و شکستن ذرات اولیه و همچنین برای دوغاب ها و خمیرهای با ویسکوزیته بالا، یک راکتور اولتراسونیک قابل افزایش فشار مناسب تر است.

یک مخزن باز نمی تواند تحت فشار باشد و در نتیجه برای پردازش یکنواخت حجم های بزرگتر و/یا بسیار ویسکوز ایده آل نیست. یک راکتور جریان اولتراسونیک می تواند تا چندین بار تحت فشار باشد. اعمال فشار در حین سونیکاسیون باعث تشدید کاویتاسیون صوتی و در نتیجه نیروهای برشی و پراکندگی / آسیاب / همگن کننده اولترا سونیک می شود. در همان زمان، تمام پیگمنت ها یا رنگدانه ها به طور یکنواخت وارد راکتور می شوند: با داشتن زمان ماندگاری یکسان و پردازش در شرایط اولتراسونیک، دقیقاً یک نتیجه پراکندگی / آسیاب بسیار همگن به دست می آید. پردازش شدن بسیار یکنواخت تحت نیروهای شدید اولتراسونیک، منجر به تولید رنگ با کیفیت بسیار بالا و یکنواخت می شود.

شرکت فاپن طیف کاملی از دستگاه های میکسر هموژنایزر اولتراسونیک (اولترا سونیک) با کارایی بالا را با تنظیمات مخزن و راکتور ارائه می دهد که تجهیزات پخش اولتراسونیک ایده آل را برای تولید رنگ شما فراهم می کند.

دیسپرس کننده های اولتراسونیک برای هر ظرفیت محصول

محصولات شرکت فاپن، طیف کاملی از پردازنده‌های اولتراسونیک از دستگاه‌های فراصوت (التراسونیک) آزمایشگاهی رومیزی و سیستم‌های آزمایشی تا پردازنده‌های اولتراسونیک کاملاً صنعتی با ظرفیت پردازش چندین تن در روز را پوشش می‌دهد. طیف کامل محصولات به ما این امکان را می دهد که مناسب ترین دیسپرس کننده اولتراسونیک را برای فرمولاسیون رنگ، ظرفیت فرآیند و اهداف تولید به شما ارائه دهیم.

سیستم‌های رومیزی اولتراسونیک برای آزمایش‌های امکان‌سنجی و بهینه‌سازی فرآیند ایده‌آل هستند. افزایش مقیاس خطی بر اساس پارامترهای فرآیند تعیین شده، افزایش ظرفیت های پردازش را از ظروف کوچکتر به تولید کاملاً تجاری آسان می کند. افزایش مقیاس را می توان با نصب یک واحد دیسپرس کننده اولتراسونیک قوی تر یا خوشه بندی چندین دستگاه اولتراسونیک به صورت موازی انجام داد.

دامنه های دقیقا قابل کنترل برای نتایج بهینه

تمام دستگاه های اولتراسونیک شرکت فاپن دقیقاً قابل کنترل هستند و در نتیجه نیروهای کار قابل اعتماد شما در تولید هستند. دامنه نوسان یکی از پارامترهای فرآیند حیاتی است که بر کارایی و اثربخشی دیسپرس کردن اولتراسونیک و آسیاب مرطوب خمیرهای رنگدانه، رنگ‌ها و پلیمرها تأثیر می‌گذارد.

تمام پردازنده های فاپن امکان تنظیم دقیق دامنه را فراهم می کنند. سونوترود، هورن و بوستر لوازم جانبی هستند که اجازه می دهند دامنه را در محدوده وسیع تری تغییر دهید. پردازنده‌های اولتراسونیک صنعتی فاپن می‌توانند دامنه‌های بسیار بالایی را ارائه دهند و شدت اولتراسونیک مورد نیاز را برای کاربردهای سخت ارائه دهند. دامنه های تا 200 میکرومتر را می توان به راحتی به طور مداوم در عملکرد 24/7 اجرا کرد. وقتی صحبت از کاربردهای اولتراسونیک با قدرت بالا مانند پراکندگی نانو، سنتز نانوذرات، آسیاب ذرات اولیه و مینی امولسیون ها می شود، تولید دامنه های بالا ضروری است.

تست آسان و بدون ریسک

فرآیندهای اولتراسونیک را می توان کاملاً خطی مقیاس کرد. این بدان معناست که هر نتیجه ای که با استفاده از دستگاه اولتراسونیک آزمایشگاهی یا رومیزی به دست آورده اید، می تواند با استفاده از پارامترهای فرآیند دقیقاً به همان خروجی مقیاس شود. این امر التراسونیک را برای آزمایش امکان سنجی بدون ریسک، بهینه سازی فرآیند و اجرای بعدی در تولید تجاری ایده آل می کند. با ما تماس بگیرید تا بدانید که چگونه اولتراسونیک می تواند تولید رنگ و پیگمنت شما را بهبود بخشد.

خوب است بدانید

تفاوت بین دیسپرس و امولسیون چیست؟

تعریف دیسپرس: دیسپرس، سیستمی است که در آن ذرات یک ماده، در یک فاز پیوسته از ماده دیگر پراکنده می شوند. این دو فاز ممکن است در حالت های یکسان یا متفاوت از ماده باشند. انواع مختلفی از دیسپرس وجود دارند. عوامل متمایز کننده برای مثال نسبت اندازه ذرات پراکنده شونده نسبت به ذرات فاز پیوسته، ته نشین شدن یا نشدن، و وجود حرکت براونی است. به طور کلی، پراکندگی ذرات اگر به اندازه کافی بزرگ باشند که ته نشینی داشته باشیم، سوسپانسیون نامیده می شود، در حالی که ذرات کوچکتر، کلوئید و محلول نامیده می شوند. امولسیون یک نوع فرعی خاص از دیسپرس است که در آن دو مایع غیرقابل اختلاط (دو فاز از یک حالت) در یکدیگر پراکنده می شوند.

تعریف امولسیون: امولسیون ها سیستم های مایعی با حداقل دو مایع غیرقابل اختلاط هستند که یکی از مایعات به صورت قطرات کوچک در دیگری پراکنده می شود. فاز قطرات کوچک و پراکنده، فاز پراکنده یا داخلی نامیده می شود، در حالی که فاز دیگر فاز پیوسته یا خارجی نامیده می شود. دو نوع اصلی امولسیون وجود دارد: امولسیون روغن در آب (O/W) و امولسیون آب در روغن (W/O). در امولسیون روغن در آب (O/W)، فاز داخلی یک مایع قابل اختلاط با روغن یا روغن است، و فاز خارجی آب یا مایع قابل اختلاط با آب است. در امولسیون آب در روغن (W/O)، فاز داخلی مایع آب مانند است، در حالی که فاز خارجی مایع روغن مانند است.

اکثر امولسیون ها به یک عامل امولسیون کننده نیاز دارند که به عنوان تثبیت کننده یا سورفکتانت شناخته می شود. اندازه قطرات نیز نقش مهمی در پایداری امولسیون ایفا می کند. هرچه اندازه قطرات کوچکتر باشد، امولسیون پایدارتر است.