تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
دستگاه جوش التراسونیک (آب بندی اولتراسونیک)

دستگاه جوش فیلم اولتراسونیک

جوش فیلم برای صنعت بسته بندی بسیار مهم است. لایه های نازک را می توان به یکدیگر یا به مواد دیگر جوش داد. به این ترتیب دستگاه جوش التراسونیک برای کپسول های قهوه، بسته بندی نوشیدنی و بسیاری موارد دیگر ساخته می شوند. دلیل اینکه جوشکاری اولتراسونیک فیلم ها با دستگاه جوش التراسونیک بسیار خوب عمل می کند این است که گرما در داخل ماده ایجاد می شود و از خارج اعمال نمی شود. این بدان معنی است که نمای بیرونی فیلم ویژگی های کیفی و ویژگی های مانع خود را حفظ می کند.

تفاوت اصلی دستگاه جوش اولتراسونیک شرکت فاپن با جوش التراسونیک چینی

برنامه ریزی دقیق در فرآیند جوشکاری فراصوت و انتقال ارتعاش التراسونیک به لایه فیلم یا قطعه پلاستیکی بسیار مهم است. برای مثال برای ساخت کیسه ادرار یا همان Urine Bag که از یک کیسه به همراه یک تیوب تشکیل شده است، زمان بندی دقیق برای جوشکاری از زمانی که قطعه تحت فشار قرار می گیرد، زمان تابش دهی التراسونیک، توان ماکزیمم تابش دهی التراسونیک و زمان سرد شدن تحت پرس، قابل کنترل است. فرمان جوش در دستگاه جوش التراسونیک فاپن زمانی صادر می شود که فشار بر روی قطعه به ماکزیمم رسیده باشد. در کمتر از 0.6 ثانیه تابشدهی التراسونیک انجام می شود، سپس تابشدهی قطع و فرآیند خنکسازی انجام می شود ولی در دستگاه جوش اولتراسونیک چینی از ابتدا تابشدهی التراسونیک روشن است و تمام فرآیند با قطع و وصل کردن میکروسوئیچ انجام می شود. مخصوصاً بسیاری از دستگاه جوش التراسونیک چینی روی فرکانس 15 کیلوهرتز که در محدوده شنوایی انسان هستند تنظیم می شوند. زمان زیاد تابشدهی، کاربر را به شدت آزرده می سازد.

ولی دستگاه های شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) در فرکانس 20 کیلوهرتز و بالاتر کار می کنند و صدای بسیار کمی در حین پرس و جوشکاری ایجاد می کنند.

برای مشاهده ویدئو های دستگاه جوش التراسونیک و دستگاه جوش پلاستیک کاملا ً ایرانی ساخت شرکت فاپن لینک های زیر را ببینید:

https://www.aparat.com/v/NP69k

https://www.aparat.com/v/MSZsg

https://www.aparat.com/v/aQIdR

https://www.aparat.com/v/wNZyg

https://www.aparat.com/v/CXNWc

https://www.aparat.com/v/b6Ude

https://www.aparat.com/v/kwAOx

https://www.aparat.com/v/YXqg7

دستگاه جوش التراسونیک فیلم چطور کار می کند:

دستگاه جوش التراسونیک دارای ژنراتور 20 کیلوهرتز با توان بالا می باشد. ولتاژ بالای تولید شده توسط ژنراتور به ارتعاش مکانیکی (التراسونیک) در مبدل تبدیل می شود. ابزار جوش (sonotrode) این ارتعاشات را به فیلم هایی که قرار است جوش داده شوند منتقل می کند. گرمای اصطکاک در داخل فیلم ها بسیار سریع ایجاد می شود. فشار ناشی از sonotrode بر روی فیلم در برابر سندان، اتصال جوش را ایجاد می کند. هنگامی که ارتعاش متوقف می شود، مفصل در میلی ثانیه سفت می شود و ابزار را خنک نگه می دارد.

امواج اولتراسونیک در دستگاه جوش التراسونیک باعث ارتعاش مولکول های لایه های قرار گرفته روی هم می شود. اصطکاک منجر به ایجاد گرمای موضعی در نقاط تماس هر دو لایه می شود. در آنجا مواد به هم متصل می شوند و یک اتصال جوش تشکیل می شود. هنگامی که اتصال خنک شد، اتصال به اندازه مواد اولیه، جامد است.

دستگاه جوش التراسونیک فیلم در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد، جوشکاری فیلم در بخش‌های متعددی به عنوان یک هدف حیاتی عمل می‌کند. اگرچه واضح ترین کاربرد برای جوشکاری فیلم پلاستیکی ایجاد بسته بندی برای محصولات مصرفی است، این فرآیند همچنین برای طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود که در آن روش های دیگر اتصال مواد ممکن است مناسب نباشد. به عنوان مثال، صنعت تجهیزات پزشکی از آن برای اتصال یا تعبیه غشاهای به خصوص نازک استفاده می کند که در غیر این صورت به راحتی نمی توان آنها را محکم کرد. جوشکاری التراسونیک پارچه های پلی استر یک روش معمولی است که در تولید پوشک و سایر محصولات بهداشتی استفاده می شود.شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) راه حل های مورد استفاده در طیف گسترده ای از صنایع را ارائه می دهد، از جمله:

بسته بندی غذا

پزشکی

کالاهای مصرفی

پارچه ها

و خیلی بیشتر

ما راه حل های ایده آل مورد نیاز برای داشتن موثرترین و کارآمدترین جوش پلاستیک مناسب را بدون توجه به کاربرد ارائه می دهیم. به عنوان مثال، ماژول‌های جوشکاری فاپن راه‌حل مناسبی برای جوش دادن لایه‌های نازک به یکدیگر هستند. اینها به ویژه برای موادی که نمی توانند گرمای شدید را تحمل کنند مفید هستند. این کیفیت باعث می‌شود که ماژول‌های ما پاسخی ایده‌آل برای جوشکاری PET باشند، زیرا قوس‌های جوشکاری و مشعل‌ها فیلم‌های PET را تقریباً بلافاصله از بین می‌برند و آنها را غیرقابل استفاده می‌کنند.

جوشکاری ورق های پلاستیکی می تواند استفاده خوبی از این فناوری باشد، اما بستگی به ضخامت مواد در حال اتصال دارد. هنگامی که مواد از ضخامت خاصی عبور کردند، توصیه می شود از تکنیک های دیگری برای اتصال آنها استفاده شود. به عنوان مثال، برای جوشکاری ورق های پلی اتیلن باید با درک روشنی از خواص مواد و چگونگی تاثیر روش های مختلف جوش بر روی خواص آن و یکپارچگی محصول نهایی انجام شود. بدون دانش صحیح، این احتمال وجود دارد که روش جوشکاری اشتباهی را انتخاب کنید و خطر آسیب رساندن به مواد خود یا ایجاد محصولاتی را داشته باشید که قادر به مقاومت در برابر استفاده یا شرایط تجویز شده نباشند. تخصص ما در مورد جوشکاری اولتراسونیک پلاستیک به این معنی است که می توانیم به شما کمک کنیم تا تعیین کنید که آیا اولتراسونیک راه حل ایده آل برای نیازهای خاص پروژه شما خواهد بود یا خیر.

بسته بندی غذا

غذا با بسته بندی خوب بهتر محافظت می شود و برای مدت طولانی تری تازه نگه داشته می شود. تکنولوژی آب بندی التراسونیک به یک جایگزین ثابت و اقتصادی برای آب بندی حرارتی تبدیل شده است. ناگفته نماند که بسیار پایدارتر نیز هست.برای بسته‌بندی با لایه‌های ترموپلاستیک، مانند کپسول، کیسه، کارتن نوشیدنی، فنجان و سینی، آب بندی اولتراسونیک مزایای زیادی دارد: بالاتر از همه، نرخ سرعت بالا در هرفرایند و مهر و موم محکم با وجود باقیمانده‌های احتمالی محصول در ناحیه مهر و موم. فناوری مهر و موم بسته بندی مواد غذایی ما برای آب بندی فیلم های پلاستیکی و همچنین لمینیت مواد نبافته موجود در انواع خاصی از بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. مهر و موم اولتراسونیک بسته بندی محصولات غذایی تمام مقررات و معیارهای بهینه سازی فرآیند را برآورده می کند که برای شرکت های این بخش بسیار مهم است. فاپن آماده ارائه تخصص کامل برای پیاده سازی و ادغام این تجهیزات در عملیات شما می باشد.

راه حل های جوش اولتراسونیک موفق

کپسول، چای کیسه ای

آب بندی درب های فیلم، جوشکاری حلقه های آب بندی و تعبیه فیلترها از رایج ترین کاربردها هستند. ابزار جوش با استفاده از خلاء فیلم را در جای خود نگه می دارند. ماندگاری و محافظت از محصول به دلیل سرد بودن ابزار تضمین شده است. این باعث می‌شود فناوری ما برای محصولاتی مانند غلاف‌های قهوه یک‌بار مصرف، که به محتویات برای تازگی بسته‌اند، ایده‌آل باشد.

دهانه، سوپاپ، زیپ

با استفاده از اولتراسونیک، از انقباض فیلم جلوگیری می‌شود و خواص مایع به خطر نمی‌افتد، زیرا اولتراسونیک تنها مولکول‌های موجود در لایه آب‌بندی واقعی را تحریک می‌کند. علاوه بر این، اولتراسونیک امکان ادغام ایمن زیپ‌ها را برای کیسه‌های قابل آب بندی مجدد و جوشکاری انتهای زیپ (زیپ خرد کن) فراهم می‌کند.بسته بندی فیلم

با استفاده از دستگاه اولتراسونیک، می‌توانید با خیال راحت بقایای محصول را از ناحیه مهر و موم خارج کنید، که این امر مهر و موم پایدار و محکم را تضمین می‌کند. این امر نشتی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و عمر مفید محصول را افزایش می دهد. اولتراسونیک این مزیت را برای کیسه های فیلم، کیسه های پلاستیکی و سایر مواد بسته بندی مواد غذایی فراهم می کند. مورد استفاده در اتصالات طولی و عرضی، در کاربردهای متناوب و پیوسته می باشد.بسته بندی نوشیدنی

جوشکاری اولتراسونیک برای مواد بسته بندی کارتن روکش شده مناسب است. با وجود تداخل با محصولات پر شده، مهر و موم محکم با یا بدون مانع تضمین می شود. ادغام دهانه ها در محصولات مایع به راحتی امکان پذیر است. به دلیل زمان‌های آب‌بندی کوتاه، خروجی بالایی ارائه می‌کند و پارامترهای قابل تکرار، آب‌بندی ثابت و باکیفیت را تضمین می‌کنند.

آب بندی بدون نشتی و آلودگی

با آب بندی اولتراسونیک، بسته ها 100٪ محکم می شوند حتی اگر بقایایی از محتویات در ناحیه درز وجود داشته باشد. در فرآیند آب بندی، ارتعاشات اولتراسونیک این باقیمانده ها را به طور قابل اعتمادی از ناحیه آب بندی جابجا می کند - صرف نظر از اینکه محتویات جامد، مرطوب یا مایع هستند. این امر باعث کاهش قابل توجه رد و در عین حال افزایش ماندگاری محصولات می شود.

جوش التراسونیک پزشکی

جوشکاری پزشکی اولتراسونیک عملکرد ثابت اجزا را تضمین می کند و نظارت مستمر فرآیند را بدون رقیب با سایر فرآیندها فراهم می کند. حداکثر 130 داده مرجع فرآیند مختلف در دسترس است و قابل مشاهده است.الزامات کیفیت و ایمنی قطعات پزشکی بسیار بالا است: علاوه بر سفتی، استحکام و تولید حداقل ذرات، اعتبار سنجی فرآیند و پایداری فرآیند نیز از عوامل مهم در ساخت هستند.

دستگاه های پزشکی جوشکاری اولتراسونیک امکان نظارت و ردیابی برجسته فرآیند و همچنین جمع آوری داده ها را فراهم می کند.

چند مورد از جوش التراسونیک پلاستیک موفقغشاها، آداپتورها، کانکتورها

جوش التراسونیک پلاستیک (جوشکاری) یا تعبیه غشاها یا لایه‌های نازک چالش بزرگی است که به راحتی توسط دستگاه‌های پزشکی جوشکاری اولتراسونیک برطرف می‌شود. علاوه بر این، فناوری جوشکاری تجهیزات پزشکی عملکرد نامحدود، سفتی جوش و خلوص ذرات را به همراه خروجی های بالا تضمین می کند.

ابزار جراحی، اجزای عملکردی

محفظه قطعات الکتریکی از عملکرد قطعات حساس داخلی محافظت می کند. جوشکاری اولتراسونیک یا جوش التراسونیک پلاستیک به خصوص با هندسه های پیچیده قطعات، مانند صفحات دستگیره ابزار جراحی، راه حل هایی با دقت ابعادی و پایداری ارائه می دهد.

ظروف مایع، فیلتر

جوشکاری محکم و بدون علامت با جوش التراسونیک پلاستیک امکان پذیر است. این فرآیند کاملاً تمام پیش نیازها را برآورده می کند، به عنوان مثال برای فیلترهای خون و دیالیز مورد نیاز است. محصولات پزشکی - زندگی بسیاری به عملکرد صحیح آنها بستگی دارد.ماسک های تنفسی

به دلیل جوشکاری نرم با استفاده از امواج مافوق صوت (جوش التراسونیک پلاستیک)، ماسک های صورت از راحتی قابل توجهی در پوشیدن برخوردار هستند. اتصال قوی ساختار چند لایه و نفوذپذیری تنفسی خوب با پردازش مداوم و همچنین نرخ تولید بالا تضمین می شود. تثبیت تسمه های الاستیک به راحتی قابل انجام است.تکنولوژی اولتراسونیک برای ماسک

در طول همه‌گیری، ماسک‌های صورت تبدیل به یک همراه روزانه برای همه ما شده‌اند. آنها از خود محافظت می کنند و هنگام برخورد با دیگران به ما امنیت می دهند. علاوه بر این، آنها مدتهاست که بخشی از زندگی کاری روزمره در بسیاری از حرفه های مرتبط با سیستم بوده اند. به خصوص زمانی که برای مدت طولانی از ماسک استفاده می شود، مشخص می شود که پوشیدن برخی از ماسک ها راحت تر از بقیه است.

تکنولوژی مدرن جوش التراسونیک پلاستیک تفاوت واضحی در اینجا نسبت به سایر تکنیک های اتصال ایجاد می کند. جوشکاری با استفاده از امواج فراصوت (جوشکاری فراصوت) به سطح بالایی از راحتی پوشیدن با لبه های نرم دست می یابد. اتصال نرم چندین لایه فلیس و تثبیت مطمئن نوارهای الاستیک تضمین شده است. عدم وجود چسب نیز تنفس خوب را تضمین می کند. این مزایا استفاده روزانه از ماسک ها را به ویژه برای گروه های حساس مانند سالمندان و کودکان آسان تر می کند.ساشه ها، کیسه ها و بسته بندی های ثانویه

آب بندی بسته بندی های پزشکی با استفاده از جوشکاری فراصوت (جوش التراسونیک پلاستیک)، مهر و موم های هرمتیک را با وجود محتوای پودری یا خمیری تضمین می کند زیرا ارتعاش اولتراسونیک هرگونه باقی مانده محصول را از ناحیه آب بندی خارج می کند. جوشکاری سریع و ایمن اجزای عملکردی با استفاده از دستگاه اولتراسونیک نیز تضمین می شود، به عنوان مثال. فوران روی فیلم ها استفاده از فیلم‌های کم‌هزینه‌تر امکان‌پذیر است زیرا نیازی به لایه‌های آب‌بندی گرم نیست وبنابراین دستگاه جوش پلاستیک بسیار مقرون به صرفه است.

پانسمان زخم، مواد بانداژ

لمینیت یا سوراخ کردن مواد مختلف برای پانسمان زخم به طوری که قابل تنفس، استریل و نرم باقی بمانند - که با اولتراسونیک امکان پذیر است. جوشکاری اولتراسونیک با دستگاه جوش پلاستیک به دلیل ورودی کم انرژی هیچ تاثیر منفی بر جذب و احساس ندارد.

مصرف كننده

با استفاده از امواج مافوق صوت (دستگاه جوش پلاستیک)، می توان قطعات مصرفی را به روشی مقرون به صرفه تولید و به هم متصل کرد. در عین حال، این فرآیند از نظر طراحی انعطاف پذیری زیادی را فراهم می کند. الزامات بالا برای ظاهر بصری، سرعت تولید یا هندسه برآورده شده است.

الزامات فردی برای طیف گسترده ای از اجزای مصرف کننده بسیار بالا است: سفتی، استحکام، دقت ابعادی، ظاهر بصری عالی و پرداخت سطح استاندارد هستند. با فناوری جوش اولتراسونیک (جوشکاری فراصوت)، یک فناوری اتصال اقتصادی برای تولید سری‌های کوچک تا فرآیندهای تولید کاملاً خودکار با حداکثر انعطاف‌پذیری تولید در دسترس است.خرید دستگاه جوش التراسونیک بسیار مقرون به صرفه است، زیرا با خرید یک دستگاه جوش التراسونیک می توان نعداد نمونه های بسیار زیادی را جوشکاری فراصوت کرد و در واقع قیمت جوش التراسونیک برای هر قطعه بسیار پایین در می آید. دستگاه جوش پلاستیک سپر خودرو نیز می تواند از نوع دستگاه جوش التراسونیک باشد. در این روش احتیاجی به مواد مصرفی مانند چسب جوش پلاستیک و توری جوش پلاستیک نیست و هویه جوش پلاستیک، همان پروب یا سونوترود التراسونیک می باشد. بنابراین هزینه جوش پلاستیک سپر توسط التراسونیک بسیار کمتر از جوش پلاستیک سپر به روشهای دیگر می شود. دستگاه تست جوش التراسونیک با جوش التراسونیک پلاستیک متفاوت است. دستگاه تست جوش التراسونیک از روش غیر مخرب و با استفاده از امواج فراصوت، کیفیت جوش را تست می کند ولی دستگاه جوش التراسونیک پلاستیک برای اتصال و جوش دادن دو قطعه پلاستیک استفاده می شود.

دستگاه جوش پلاستیک

برای خرید دستگاه جوش التراسونیک و همچنین قبل از خرید دستگاه جوش التراسونیک با مشاوران ما در شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر تماس بگیرید. مشاوران ما، مهندسان مجرب مکانیک با تجربه بسیار بالا درساخت قالب های پلاستیک هستند و شما را در طراحی و ساخت قالب تزریق قبل از خرید دستگاه جوش التراسونیک و فرآیند جوش التراسونیک راهنمایی می کنند. داشتن اتصالات و پین ها در جای مناسب در قطعه پلاستیکی می تواند کیفیت جوش بسیار عالی بدون در بر داشتن گل جوشکاری یا عملیات تمییزکاری بعد از التراسونیک به همراه داشته باشد. قیمت دستگاه جوش التراسونیک به پارامترهایی نظیر، ابعاد هندسی قطعه، میزان سطح جوشکاری، اهمیت آب بندی و... مربوط باشد.

برای اطلاع از قیمت دستگاه جوش التراسونیک و قیمت جوش پلاستیک با شرکت فاپن تماس بگیرید، همکاران ما نیاز شما را بررسی کرده و مناسبترین دستگاه را در سربعترین زمان به شما تحویل می دهند.