تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
دستگاه اولتراسونیک همژنایزر صنعتی قدرتمند برای امولسیون های آب در دیزل (پخش آب در گازوئیل)استفاده از امولسیون های آب در سوخت به دلیل قوانین سختگیرانه زیست محیطی و رقابت سخت تر در بازار حمل و نقل به سرعت در حال گسترش است. فناوری امولسیون سازی دستگاه هموژنایزر اولتراسونیک با مخلوط کردن آب در سوخت پایه، استفاده کارآمدتر از سوخت‌ها، مانند سوخت‌های سنگین یا گازوئیل را ممکن می‌سازد. سوخت‌های آب امولسیون شده اولتراسونیک، احتراق کامل‌تر و مصرف سوخت اقتصادی‌تری را فراهم می‌کنند، در حالی که سوخت‌ها را با انتشار کمتری می‌سوزانند!

امولسیون آب در سوخت

احتراق سوخت گازهای خطرناکی مانند اکسیدهای نیتروژن (NOx)، هیدروکربن ها (HC)، مونوکسید کربن (CO)، دی اکسید کربن (CO2) و همچنین ذرات معلق (PM)، دوده و دود تولید می کند که برای بهداشت و محیط زیست انسان مضر است. انتشار این آلاینده ها را می توان با افزودن آب به سوخت به میزان قابل توجهی کاهش داد. افزودن 5 تا 25 درصد آب به سوخت، مانند نفت کوره سنگین یا گازوئیل، می تواند انتشار آلاینده های خطرناک را به شدت کاهش دهد. آب تزریق شده دمای احتراق آدیاباتیک موضعی را کاهش می دهد. مطالعات ثابت کرده اند که در نتیجه انتشار NOx را می توان تا 40٪، CO2 را 5٪ - 15٪ و PM را تا 90٪ کاهش داد. دود سیاه ناشی از احتراق گازوئیل را می توان با سوختن کامل سوخت به طور کامل از بین برد. در عین حال، مصرف سوخت را می توان تقریباً 5 درصد کاهش داد. این یعنی حفظ محیط زیست و صرفه جویی در مصرف سوخت! سوخت‌های امولسیون‌شونده شامل هیدروکربن‌های مایع، نفت خام، سوخت‌های سنگین (HFO)، نفتا، نفت سفید، دیزل، روغن‌های گرمایشی، بیودیزل و روغن‌های گیاهی هستند.

مزایای زیست محیطی و اقتصادی:

  • انتشار کمتر NOx

  • انتشار دوده کمتر

  • کاهش مصرف سوخت

  • احتراق کامل تر

  • اوج کمتر درجه حرارت احتراق

  • رسوب کمتر در دیگ بخار


امولسیون آب در سوخت با دستگاه اولترا سونیک هموژنایزر یک فناوری شناخته شده و اثبات شده برای ایجاد امولسیون های با اندازه ریز با قطرات در محدوده میکرون و نانو است. تکنولوژی امولسیون سازی اولتراسونیک بر اساس نیروهای برشی حفره ای است. با کاویتاسیون اولتراسونیک، قطرات آب و سوخت تا اندازه نانو به حداقل می رسد و با هم مخلوط می شوند تا یک امولسیون با اندازه ریز (نانو/مینی) تولید شود. برای امولسیون خطی دستگاه اولتراسونیک، جریان های سوخت و آب جداگانه را می توان دقیقاً تنظیم کرد تا نسبت ثابت آب و سوخت تضمین شود. هموژنایزرهای اولتراسونیک را می توان مستقیماً قبل از پمپ تزریق نصب کرد تا امولسیون همگن آب-سوخت بلافاصله به موتور تزریق شود و از ذخیره امولسیون سوخت جلوگیری شود. هنگامی که امولسیون آب-سوخت به داخل محفظه احتراق تزریق می شود، قطرات آب به دلیل دمای بالا به سرعت تبخیر می شوند زیرا نقطه جوش آب نسبت به سوخت بسیار پایین تر است. در طی فرآیند تبخیر، قطرات آب به روشی ریز انفجاری می ترکد و سوخت را به قطرات کوچکتر تبدیل می کند. به این ترتیب، آب-سوخت در محفظه احتراق اتمیزه می شود تا سوخت و هوای داخل محفظه احتراق بهتر با هم مخلوط شوند و سوخت به طور کامل سوزانده شود. قطرات بسیار کوچک سطح ذرات بسیار بالایی را ارائه می دهند که منجر به یک رابط بزرگ آب و روغن با فشار کم می شود که اتمیزه شدن را بیشتر بهبود می بخشد. این امر راندمان احتراق را افزایش می دهد و در نهایت منجر به کاهش قابل توجه هزینه سوخت می شود که از هزینه های امولسیون سازی بیشتر می شود. فناوری ترکیب اولتراسونیک یک فرآیند درون خطی است که به راحتی در موتورهای موجود قابل نصب است. خود موتور نیاز به هیچ تغییری ندارد.

فناوری امولسیون اولتراسوند فناوری امولسیون اولتراسونیک بر پایه کاویتاسیون و اختلاط برشی بالا است. امواج فراصوت با شدت بالا در محیط مایع (مخلوط سوخت و آب) جفت می شوند و اندازه قطرات را در محدوده نانو ایجاد می کنند و امکان تولید امولسیون های دو فاز آب در روغن و سه فاز روغن در آب در روغن را فراهم می کنند. امولسیون ها نصب بر روی: CHP واحدهای حرارتی و نیروگاهی ترکیبی دیزل (گازوئیل) ژنراتور نیروگاه‌ها کشتی‌های دریایی لوکوموتیوهای دیزلی قابل نصب برای همه موتورهای دیزلی فن‌آوری روی کشتی: قابلیت دریادستگاه هموژنایزرهای التراسونیک (اولتراسونیک) (اولترا سونیک) صنعتی فاپنشرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) بزرگترین و تنها تامین کننده مشهور هموژنایزرهای اولتراسونیک در ایران است. دستگاه های اولتراسونیک ما را می توان به عنوان دستگاه های قابل اعتماد و قوی در صنایع شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی یافت. دستگاه هموژنایزرهای التراسونیک (اولتراسونیک) صنعتی، شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) دامنه های بسیار بالایی تا 200 میکرومتر (و در صورت نیاز بالاتر) ایجاد می کنند تا کاویتاسیون شدید و برش بالا ایجاد کنند. در نتیجه، نانو امولسیون ها و پراکندگی های بسیار ریز با توزیع ذرات بسیار باریک تولید می شوند. سیستم های اولتراسوند پرقدرت ما به شما کمک می کند تا کیفیت برتر خود را به دست آورید. استحکام تجهیزات مافوق صوت شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) امکان عملکرد 24/7 در وظایف سنگین و در محیط های سخت را فراهم می کند.برای مشاهده ویدئو های دستگاه ههای التراسونیک (اولتراسونیک) هموژنایزر صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) نصب شده در کارخانه های مختلف، لینک های زیر را ببینید.

https://www.aparat.com/v/r9BFR

https://www.aparat.com/v/uwaYL

https://www.aparat.com/v/2Sxwy

https://www.aparat.com/v/mcqux

https://www.aparat.com/v/r9BFR

https://www.aparat.com/v/pWQu0قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی بسته به نوع دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی، دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و دستگاه هموژنایزر صنعتی متفاوت است. معمولاً توان دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت آن در حدود2 تا 2.5 برابر قیمت هموژنایزر آزمایشگاهی می باشد. همچنین توان یک دستگاه هموژنایزر صنعتی در حدود 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و 10 تا 14 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت هموژنایزر صنعتی در حدود 2 تا 3 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی می باشد. ولی به هر حال قیمت هموژنایزر قیمت بسیار مقرون به صرفه ای است چون دستگاه التراسونیک (اولتراسونیک) با درآمدزایی بسیار بالا قیمت دستگاه التراسونیک (اولترا سونیک) را جبران می کند.

جهت کسب اطلاع از قیمت دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی و قیمت دستگاه هموژنایزر صنعتی با شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) تماس بگیرید. همکاران ما ضمن مشاوره دقیق در خصوص خرید دستگاه هموژنایزر مورد نیاز صنعت شما، خرید دستگاه التراسونیک مقرون به صرفه را به شما پیشنهاد می دهند. زیرا خرید دستگاه هموژنایزر با توجه به طیف وسیع هموژنایزر ایرانی ساخت شرکت فاپن و قیمت دستگاه التراسونیک ایرانی که بسیار پایین تراز نمونه های اروپایی و حتی چینی می باشد نیاز به امکان سنجی، تست آزمایشگاهی، تست نیمه صنعتی یا پایلوت و تست صنعتی دارد تا بهترین نتیجه در خرید دستگاه هموژنایزر را داشته باشد.