تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
تولید رزین های با فیلر بالا با استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر التراسونیک صنعتی

دیسپرس کردن با استفاده از دستگاههای اولتراسونیک امکان ترکیب کارآمد و همگن نانو پرکننده ها (Nano fillers) را در رزین ها فراهم می کنند. دستگاه های اولتراسونیک به راحتی می توانند غلظت جامد بالا را به منظور تولید رزین های با مواد بالا با توزیع یکنواخت ذرات کنترل کنند. سونیکاسیون با انواع رزین های معمولی، پلیمرها و پرکننده ها سازگار است.

رزین ها و پلیمرهای پر شده

رزین های پر شده و پلیمرها به طور گسترده در تولید صنعتی پوشش های با کارایی بالا، رنگ ها، مواد پلاستیکی و همچنین در علم مواد استفاده می شوند. این مخلوط ها که به عنوان ترکیبات شناخته می شوند، شامل رزین ها یا پلیمرها، افزودنی ها و پرکننده ها هستند. افزودنی ها اجزایی مانند تثبیت کننده ها (استابیلایزرها) و پرکننده ها هستند که ویژگی های خاصی به کامپوزیت می دهند. به عنوان مثال، پرکننده‌های ذرات نانو می‌توانند یک کامپوزیت را با افزودن استحکام کششی، مقاومت در برابر خراش، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، دوام حرارتی یا شکل‌پذیری به رزین تقویت کنند. از تثبیت کننده ها برای حفظ ترکیب یک فرمول رزین در طول زمان و در شرایط مختلف استفاده می شود. یک رزین بسیار پر شده، خواص ویژه مواد خود را از انواع خاصی از پرکننده ها و افزودنی های مورد استفاده به دست می آورد. به خصوص ذرات در اندازه نانو به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و ظرفیت تقویتی عالی خود شناخته شده اند.

پرکننده های کاربردی یک عنصر حیاتی برای مواد با کارایی بالا هستند. به منظور گنجاندن چنین پرکننده هایی به عنوان ذرات بسیار کاربردی در رزین ها و کامپوزیت های پلیمری، ضروری است که آنها را به عنوان ذرات تک و پراکنده در کامپوزیت مخلوط کنیم. دستگاه اولتراسونیک نیروهای برشی کاویتاسیون بسیار بالا را به رزین اعمال می کند که ذرات را در مقیاس نانو آسیاب می کند و به رزین و پلیمر تبدیل می کند. دستگاه همگن کننده اولتراسونیک به راحتی در مواد با ویسکوزیته بالا و بارهای جامد بالا کار می کند. در نتیجه، پخش کننده های اولتراسونیک قابلیت تولید رزین های با کیفیت بسیار بالا را دارا می باشند.

مزایای تولید رزین های پر شده با استفاده از دستگاههای التراسونیک

  • دیسپرس کارآمد

  • کاهش به اندازه نانو

  • فرایند سریع

  • قابل استفاده در بچ یا در خط لوله

  • مقیاس پذیر خطی

  • نتایج بسیار تکرارپذیر

  • کارکرد آسان و ایمن

  • قابلیت عملکرد 24/7/365

رزین‌ها و کامپوزیت‌های پر شده تولید شده با استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر اولتراسونیک (التراسونیک) به دلیل وجود پرکننده‌های یکنواخت نانو پراکنده، خواص بسیار خوبی از خود نشان می دهند. با ترکیب رزین با پرکننده های کاربردی تحت پراکندگی اولتراسونیک با کارایی بالا، کامپوزیت به دست آمده استحکام و خواص عالی مانند تقویت فیبر، هدایت الکتریکی و حرارتی، خواص نوری و شکل پذیری را از خود نشان می دهد. اولتراسونیک هموژنایزر را می توان برای تولید مستربچ رزین ها، پلیمرها و سایر کامپوزیت ها با کیفیت بسیار بالا مورد استفاده قرار داد.

تولید رزین های با فیلر بالا با استفاده از اولتراسونیک

دستگاه میکسر هموژنایزر التراسونیک، دیسپرس کننده های اولتراسونیک، با توانایی برجسته در پردازش نانو ذرات کاربردی و دستگاههایی شناخته شده هستند. دستگاه های اولتراسونیک با کارایی بالای شرکت دانش بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن)، امواج فراصوت با دامنۀ بسیار بالا را ارائه می دهند که برای پراکندگی و جداسازی مواد نانو به طور یکنواخت در یک سوسپانسیون ضروری است. در این دستگاهها، سایندگی بالا و غلظت جامد بالا مشکلی ایجاد نمی کند. با راکتورهای جریان اولتراسونیک ما، حتی مواد خمیر مانند با چسبناکی بالا با بالاترین کارایی و قابلیت اطمینان پردازش می شوند. بنابراین، پخش کننده های اولتراسونیک برای تولید رزین ها و کامپوزیت های با فیلر بالا ایده آل هستند. پخش کننده های اولتراسونیک می توانند با هر نوع رزین و پلیمری مانند رزین های اپوکسی، رزین های پلی استر، وینیل استرها، پلیمرها و پلیمرهای زیستی، رنگ ها و پوشش ها کار کنند.

هر نوع افزودنی و پرکنندۀ کاربردی را می توان به منظور تولید کامپوزیت مطابق با دستور فرمولاسیون خود اضافه کرد. پرکننده‌ها و افزودنی‌های رایج برای رزین‌های پر شده شامل نانوذرات با کارایی بالا مانند CNTs، TiO2، SiO2، BaSO4، گرافن، اکسید گرافن، نانو پلاکت‌های Al2O3 (قرمز)، پیگمنت های رنگی و غیره است.

این پرکننده‌ها و افزودنی‌ها در رزین‌ها گنجانده می‌شوند تا ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر خراش، استحکام کششی، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، براقیت، شکل‌پذیری، خواص نوری و غیره را به آنها بدهند.

پخش کننده های اولتراسونیک با قدرت بالا برای تولید رزین های پر شده

شرکت فاپن دیسپرسرهای اولتراسونیک با کارایی بالا را برای کاربردهای سنگین مانند ساخت رزین ها و کامپوزیت های با فیلر بالا طراحی، تولید و توزیع می کند. دستگاه های اولتراسونیک فاپن در سراسر ایران برای پراکندگی نانو مواد در رزین ها، پلیمرها، رنگ ها و سایر مواد با کارایی بالا استفاده می شوند.

دستگاه های اولتراسونیک صنعتی شرکت فاپن می توانند دامنه های بسیار بالایی از امواج التراسونیک را به طور مداوم ارائه دهند. دامنه های تا 200 میکرومتر را می توان به راحتی در عملکرد 24/7 اجرا کرد. گزینه ای برای کار با دیسپرسر اولتراسونیک در دامنه های بالا و تنظیم دقیق دامنه برای تطبیق شرایط فرآیند اولتراسونیک با فرمولاسیون رزین ها و کامپوزیت های پر شده ضروری است.

یکی دیگر از پارامترهای مهم فرآیند فشار است. تحت فشارهای بالا، شدت کاویتاسیون اولتراسونیک و نیروهای برشی آن تشدید می شود. راکتورهای اولتراسونیک فاپن را می توان تحت فشار قرار داد. یک سنسور فشار قابل اتصال به ژنراتور اولتراسونیک متصل می گردد، جایی که پارامترهای پردازش مانند انرژی اولتراسونیک، دما، فشار و زمان به طور خودکار کنترل می گردند.

نظارت بر فرآیند و ثبت داده ها برای استانداردسازی مداوم فرآیند و کیفیت محصول مهم هستند. با دسترسی به داده‌های فرآیند ثبت شده به‌طور خودکار، می‌توانید اجرای سونیکاسیون قبلی را بازبینی کرده و نتیجه را ارزیابی کنید.