تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
تولید امولسیون پیکرینگ Pickering با استفاده از دستگاه اولتراسونیک صنعتی

امولسیون های Pickering توسط ذرات جامد تثبیت می شوند و ویژگی آنها "بدون امولسیفایر" و پایداری افزایش یافته می باشد.

اولتراسونیک ابزار عالی برای ایجاد امولسیون Pickering است که اولاً ذرات تثبیت کننده را در فاز آب پخش می کند و در مرحله دوم برای امولسیون کردن فاز روغن/آب، استفائه می شود.

امولسیون های پیکرینگ

امولسیون های پیکرینگ (Pickering) به جای امولسیفایر یا سورفکتانت توسط ذرات جامد جذب شده تثبیت می شوند. بنابراین، امولسیون های Pickering را می توان به عنوان "بدون امولسیفایر" یا "بدون سورفکتانت" در نظر گرفت زیرا آنها توسط ذرات جامد تثبیت می شوند.

اگر روغن و آب مخلوط شوند و قطرات کوچک روغن تشکیل شده و در سراسر آب پراکنده شوند، در نهایت این قطرات به هم می پیوندند تا میزان انرژی در سیستم کاهش یابد. با این حال، اگر ذرات جامد به مخلوط اضافه شوند، به سطح سطح مشترک متصل می شوند و از ادغام قطرات جلوگیری می کنند و در نتیجه باعث پایداری بیشتر امولسیون می شوند. تشکیل بدون امولسیفایر به ویژه برای فرمولاسیون محصولاتی که استفاده از سورفکتانت ها برای آنها اثرات منفی دارد، به عنوان مثال، برای محصولات دارویی و آرایشی جالب است.

علاوه بر این، امولسیون‌های Pickering در مقایسه با امولسیون‌هایی که توسط امولسیفایرهای معمولی تثبیت می‌شوند، پایداری بیشتری نشان می‌دهند. پوشش قطره ای ذرات جامد به عنوان یک مانع سفت و سخت در برابر ادغام، عمل می کند. این بدان معنی است که حتی امولسیون های بسیار غلیظ را می توان به طور موثر به عنوان امولسیون Pickering تثبیت کرد.

نانوذرات جامد که بین سطح مشترک نفت و آب جذب می شوند، تا حدی در آب و محیط روغن غوطه ور می شوند، به طوری که نانوذرات تثبیت کننده می توانند خواص آبدوست، آبگریز یا آمفی دوست داشته باشند. شکل ذرات و اندازه ذرات نیز بر پایداری امولسیون تأثیر می گذارد. نیروهای برشی بالای مکانیکی همگن سازی اولتراسونیک بر سد انرژی بین فصل مشترک غلبه می کند. علاوه بر این، فراصوت (التراسونیک)، سنگدانه‌ها و آگلومره‌های نانوذرات را می‌شکند و امولسیون بسیار پراکنده ایجاد می‌کند.

فراصوت (التراسونیک)، برای هر دو مرحله تهیه امولسیون جمع کننده استفاده می شود:

  1. برای پراکندگی ذرات جذب شده در فاز آب

  2. برای امولسیون کردن مخلوط روغن در آب

ساخت امولسیون پیکرینگ با سیلیس

در ابتدا، پودر فیومد سیلیس (دانه های سیلیس بسیار ریز)، (مانند Aerosil® 200 یا Aerosil® 380) با استفاده از دستگاه اولتراسونیک به صورت آگلومراهای 100 نانومتری در آب پراکنده شدند. در مرحله دوم، یک امولسیون o/w پایدار با 20 درصد وزنی روغن و اندازه قطرات 2 تا 10 نانومتر با استفاده از فراصوت تهیه شد. برای به دست آوردن امولسیون های پایدار و شفاف بوتانول، اتیل استات، بوتیل لاکتات و دی اتیل آدیپات در فاز آبی 6 درصد سیلیس مورد نیاز بود. برای دی ایزوبوتیل آدیپات حداقل 8 درصد سیلیس برای بدست آوردن امولسیون پایدار مورد نیاز است. تمام امولسیون های آماده شده حداقل به مدت 6 ماه پایدار هستند.

در حالی که سیلیس ساده و همچنین عامل دار (SiO2) یکی از متداول ترین ذرات مورد استفاده است، ذرات دیگری مانند Fe3O4، هیدروکسی آپاتیت، ذرات لاتکس پلی استایرن تک پراکنده، سیکلودکسترین و مالتودکسترین، نانولوله های هالویزیت، هماتیت (α-Fe2O3)پارم متاکریلات) (PMMA)، ذرات نامحلول کیتوزان/ژلاتین-B کمپلکس و غیره با موفقیت برای ایجاد امولسیون های پیکرینگ Pickering پایدار استفاده شده اند.

دستگاه هموژنایزرهای التراسونیک (اولتراسونیک) (اولترا سونیک) صنعتی فاپنشرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) بزرگترین و تنها تامین کننده مشهور هموژنایزرهای اولتراسونیک در ایران است. دستگاه های اولتراسونیک ما را می توان به عنوان دستگاه های قابل اعتماد و قوی در صنایع شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی یافت. دستگاه هموژنایزرهای التراسونیک (اولتراسونیک) صنعتی، شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) دامنه های بسیار بالایی تا 200 میکرومتر (و در صورت نیاز بالاتر) ایجاد می کنند تا کاویتاسیون شدید و برش بالا ایجاد کنند. در نتیجه، نانو امولسیون ها و پراکندگی های بسیار ریز با توزیع ذرات بسیار باریک تولید می شوند. سیستم های اولتراسوند پرقدرت ما به شما کمک می کند تا کیفیت برتر فرمولاسیون خود را به دست آورید. استحکام تجهیزات مافوق صوت شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) امکان عملکرد 24/7 در وظایف سنگین و در محیط های سخت را فراهم می کند.

برای مشاهده ویدئو های دستگاه ههای التراسونیک (اولتراسونیک) هموژنایزر صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) نصب شده در کارخانه های مختلف، لینک های زیر را ببینید.

https://www.aparat.com/v/r9BFR

https://www.aparat.com/v/uwaYL

https://www.aparat.com/v/2Sxwy

https://www.aparat.com/v/mcqux

https://www.aparat.com/v/r9BFR

https://www.aparat.com/v/pWQu0

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی بسته به نوع دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی، دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و دستگاه هموژنایزر صنعتی متفاوت است. معمولاً توان دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت آن در حدود2 تا 2.5 برابر قیمت هموژنایزر آزمایشگاهی می باشد. همچنین توان یک دستگاه هموژنایزر صنعتی در حدود 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و 10 تا 14 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت هموژنایزر صنعتی در حدود 2 تا 3 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی می باشد. ولی به هر حال قیمت هموژنایزر قیمت بسیار مقرون به صرفه ای است چون دستگاه التراسونیک (اولتراسونیک) با درآمدزایی بسیار بالا قیمت دستگاه التراسونیک (اولترا سونیک) را جبران می کند.

جهت کسب اطلاع از قیمت دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی و قیمت دستگاه هموژنایزر صنعتی با شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) تماس بگیرید. همکاران ما ضمن مشاوره دقیق در خصوص خرید دستگاه هموژنایزر مورد نیاز صنعت شما، خرید دستگاه التراسونیک مقرون به صرفه را به شما پیشنهاد می دهند. زیرا خرید دستگاه هموژنایزر با توجه به طیف وسیع هموژنایزر ایرانی ساخت شرکت فاپن و قیمت دستگاه التراسونیک ایرانی که بسیار پایین تراز نمونه های اروپایی و حتی چینی می باشد نیاز به امکان سنجی، تست آزمایشگاهی، تست نیمه صنعتی یا پایلوت و تست صنعتی دارد تا بهترین نتیجه در خرید دستگاه هموژنایزر را داشته باشد.