تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
تولید امولسیون‌های موم (وکس) به کمک هموژنایزر اولتراسونیک صنعتی فاپنهنگامی که موم (وکس) (وکس) به صورت قطرات نانو با توزیع بسیار همگن پخش می‌شود، امولسیون موم (وکس) (وکس) پایداری به دست می‌آید. هموژنایزرهای اولتراسونیک صنعتی فاپن نیروهای برشی بالایی تولید می کنند و سیستم های قابل اعتماد و قوی برای تولید نانو امولسیون های موم (وکس) (وکس) پایدار هستند.

دستگاه های فراصوت با برش بالا ، هموژنایزر اولتراسونیک صنعتی فاپن، امولسیون های برتر را برای صنایع مختلف ارائه می دهد.

نیروهای برشی بالا تولید شده توسط فراصوت (مافوق صوت)، (هموژنایزر اولتراسونیک صنعتی فاپن) انرژی مورد نیاز را برای تولید امولسیون های موم (وکس) (وکس) در اندازه نانو فراهم می کند. به عنوان مثال، نانوامولسیون موم (وکس) (وکس) پارافین پایدار را می توان به کمک التراسونیک (اولتراسونیک) فراهم نمود.

امولسیون ها و پراکندگی های زیر میکرون و نانو را می توان با استفاده از ترکیبی از موم (وکس) (وکس) های مختلف به منظور به دست آوردن محصولی برتر با عملکرد بسیار بالا (مانند روانکاری، مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر خراش و غیره) فرموله کرد. نیروهای برشی بالای هموژنایزر اولتراسونیک صنعتی فاپن ، امکان تولید فرمولاسیون موم (وکس) (وکس) آماده برای استفاده پایدار با ذرات در حالت تعادل را فراهم می کند. امولسیون اولتراسونیک باعث ایجاد ذرات در اندازه نانو و توزیع یکنواخت می شود.

امولسیفایر اولتراسونیک با هموژنایزر اولتراسونیک صنعتی فاپن نتایج عالی زیر را ارائه می دهد:

  • اندازه قطرات بسیار کوچک با کمتر از 100 نانومتر

  • امولسیون های پایدار

  • عمر مفید طولانی مدت (پایداری مکانیکی)

  • اثربخشی بالاتر

  • دقیق

  • کنترل فرایند

فرمول و روش تهیه امولسیون موم (وکس) پارافین پایدار

امولسیون موم (وکس) (وکس) با اندازه نانو از موم (وکس) (وکس) پارافین مذاب (به عنوان فاز روغن)، آب مقطر و SDS آنیونی به عنوان سورفکتانت فرموله شده است. ابتدا، سورفکتانت (غلظت 10 میلی‌گرم بر میلی‌لیتر امولسیون) و آب در یک لیوان مخلوط شده و تا حدود 65-70 درجه سانتیگراد حرارت داده می‌شود. سپس موم (وکس) (وکس) پارافین به صورت قطره ای با نگه داشتن کسر حجمی فاز روغنی 0.2 تحت همزن مغناطیسی اضافه می شود.

به منظور تشکیل یک پیش مخلوط ، موم (وکس) (وکس)، آب و سورفکتانت با استفاده از همزن مغناطیسی در 1000 دور در دقیقه همگن می شوند. پس از افزودن کامل موم (وکس) (وکس) پارافین، امولسیون درشت از پیش مخلوط تهیه شده با هموژنایزر اولتراسونیک رومیزی مدل FAPAN 1200 UPS به مدت تقریبی 15 دقیقه تحت تابش التراسونیک (اولتراسونیک) (فراصوت) سونیک می شود. فرآیند امولسیون سازی اولتراسونیک منجر به یک نانو موم (وکس) (وکس) مولسیون با پایداری بسیار بالا می شود.

سورفکتانت‌ها

امولسیون‌های موم (وکس) (وکس) را می‌توان با مکانیسم فضایی (با استفاده از امولسیفایرهای غیریونی) یا با مکانیسم الکترواستاتیک (با استفاده از امولسیفایرهای یونی، اغلب آنیونی‌ها) تثبیت کرد. ترکیب امولسیفایرهای آنیونی و غیر یونی پایداری مطلوب امولسیون را فراهم می کند زیرا ذرات موم (وکس) از طریق هر دو مکانیسم تثبیت محافظت می شوند. به این مکانیسم تثبیت الکترواستریک گفته می شود. برای امولسیون کردن موم (وکس) ها می توان از امولسیفایرها یا سورفکتانت های مختلفی که می توانند آنیونی، کاتیونی یا غیر یونی باشند استفاده کرد. متداول ترین سورفکتانت های مورد استفاده اتوکسیلات های الکل چرب به عنوان سورفکتانت های غیر یونی هستند زیرا پایداری فوق العاده ای در برابر آب سخت، شوک های pH و الکترولیت ها ارائه می دهند. برای سایر خصوصیات مواد خاص، از موارد دیگر استفاده می شود، به عنوان مثال. سورفکتانت های آنیونی برای آب گریزی بهتر یا سورفکتانت های کاتیونی برای چسبندگی بهتر. توجه: هرچه قطرات کوچکتر باشند، سورفکتانت بیشتری برای پوشش سطح قطرات مورد نیاز است زیرا نسبت V/S کره ها به صورت زیر است: S/V = 3/R. برای هر افزایش x*l یا x*r در طول یا شعاع، افزایش مساحت سطح x مربع (x2) و افزایش حجم x مکعب (x3) است.

پراکندگی های موم (وکس) با استفاده از هموژنایزرهای اولتراسونیک صنعتی (فاپن) نه تنها برای تشکیل امولسیون ها و پخش موم (وکس) استفاده می شوند، بلکه برای پردازش امولسیون های موم (وکس) در مراحل بعدی برای ترکیب امولسیون به عنوان یک افزودنی در محصول نهایی (مانند پوشش ها، لاک ها، رنگ ها، لوازم آرایشی استفاده می شوند). و غیره.).نیز استفاده می شود.

هموژنایزرهای التراسونیک (اولتراسونیک) (اولتراسونیک) صنعتی فاپنشرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) بزرگترین و تنها تامین کننده مشهور هموژنایزرهای اولتراسونیک در ایران است. دستگاه های اولتراسونیک ما را می توان به عنوان دستگاه های قابل اعتماد و قوی در صنایع شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی یافت. هموژنایزرهای التراسونیک (اولتراسونیک) صنعتی، شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) دامنه های بسیار بالایی تا 200 میکرومتر (و در صورت نیاز بالاتر) ایجاد می کنند تا کاویتاسیون شدید و برش بالا ایجاد کنند. در نتیجه، نانو امولسیون ها و پراکندگی های بسیار ریز با توزیع ذرات بسیار باریک تولید می شوند. سیستم های اولتراسوند پرقدرت ما به شما کمک می کند تا کیفیت برتر فرمولاسیون موم (وکس) خود را به دست آورید. استحکام تجهیزات مافوق صوت شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) امکان عملکرد 24/7 در وظایف سنگین و در محیط های سخت را فراهم می کند.

برای مشاهده ویدئو های دستگاه ههای التراسونیک (اولتراسونیک) هموژنایزر صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) نصب شده، لینک های زیر را ببینید.

https://www.aparat.com/v/r9BFR

https://www.aparat.com/v/uwaYL

https://www.aparat.com/v/2Sxwy

https://www.aparat.com/v/mcqux

https://www.aparat.com/v/r9BFR

https://www.aparat.com/v/pWQu0

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی بسته به نوع دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی، دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و دستگاه هموژنایزر صنعتی متفاوت است. معمولاً توان دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت آن در حدود2 تا 2.5 برابر قیمت هموژنایزر آزمایشگاهی می باشد. همچنین توان یک دستگاه هموژنایزر صنعتی در حدود 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و 10 تا 14 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت هموژنایزر صنعتی در حدود 2 تا 3 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی می باشد. ولی به هر حال قیمت هموژنایزر قیمت بسیار مقرون به صرفه ای است چون دستگاه التراسونیک (اولتراسونیک) با درآمدزایی بسیار بالا قیمت دستگاه التراسونیک (اولترا سونیک) را جبران می کند.

جهت کسب اطلاع از قیمت دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی و قیمت دستگاه هموژنایزر صنعتی با شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) تماس بگیرید. همکاران ما ضمن مشاوره دقیق در خصوص خرید دستگاه هموژنایزر مورد نیاز صنعت شما، خرید دستگاه التراسونیک مقرون به صرفه را به شما پیشنهاد می دهند. زیرا خرید دستگاه هموژنایزر با توجه به طیف وسیع هموژنایزر ایرانی ساخت شرکت فاپن و قیمت دستگاه التراسونیک ایرانی که بسیار پایین تراز نمونه های اروپایی و حتی چینی می باشد نیاز به امکان سنجی، تست آزمایشگاهی، تست نیمه صنعتی یا پایلوت و تست صنعتی دارد تا بهترین نتیجه در خرید دستگاه هموژنایزر را داشته باشد.

موم (وکس) یا وکس چیست؟

موم (وکس) به عنوان دسته‌ای از ترکیبات آلی تعریف می‌شوند که در دمای نزدیک به محیط، جامدات آبگریز و چکش‌خوار هستند. موم (وکس) ها از اجزای مختلفی از جمله هیدروکربن ها (آلکان ها و آلکن های معمولی یا منشعب)، کتون ها، دیکتون ها، الکل های اولیه و ثانویه، آلدئیدها، استرهای استرول، اسیدهای آلکانوئیک، ترپن ها (اسکوالن) و مونو استرها (استرهای موم (وکس)) تشکیل شده اند. ترکیب شیمیایی موم (وکس) ها پیچیده و متفاوت است، اما به طور کلی موم (وکس) ها حاوی نسبت نسبتاً بالایی از آلکان ها هستند و هیدروکربن ها دارای زنجیره های کربنی طولانی یا بسیار طولانی هستند (از 12 تا حدود 38 اتم کربن). آنها در طیف وسیعی از دما جامد هستند (نقطه همجوشی بین 60 درجه سانتیگراد تا 100 درجه سانتیگراد). وقتی مذاب می شوند به مایعی با ویسکوزیته کم تبدیل می شوند. مشخصه آنها نامحلول بودن در آب اما حلالیت در حلالهای آلی غیرقطبی است. موم (وکس) ها را می توان در موم (وکس) های طبیعی (منشا گیاهی، حیوانی)، نیمه مصنوعی و مصنوعی تشخیص داد. برای تولید تجاری واکس، نفت خام منبع اصلی است. دو نوع مهم واکس نفتی موم (وکس) های پارافینی و میکروکریستالی هستند: موم (وکس) های پارافینی عمدتا دارای قوام جامد سفید، بی بو، بی مزه و موم (وکس)ی هستند و نقطه ذوب معمولی آن بین 46 درجه سانتی گراد و 68 درجه سانتی گراد (115 درجه فارنهایت و 154 درجه فارنهایت) و چگالی تقریباً 900 کیلوگرم بر متر مکعب است. ساختار درشت کریستالی دارد و در آب نامحلول است، اما در اتر، بنزن و استرهای خاصی محلول است. موم (وکس) های پارافین از نفت خام به دست می آیند و بین 20 تا 40 اتم کربن دارند. موم (وکس) میکرو کریستالی که به عنوان پترولاتوم نیز شناخته می شود، به دلیل بو، رنگ، محتوای روغن، قوام و خاصیت چسبندگی به روغن برای کاربردهای منیفولد استفاده می شود. موم (وکس) های α-الفین یا به طور مصنوعی از اتیلن از طریق سنتز فیشر-تروپش با کاتالیزور زیگلر-ناتا یا از طریق الیگومریزاسیون اتیلن به دست می آیند. موم (وکس) های آلفا الفین بیشتر در افزودنی های روغن روان کننده، روان کننده های PVC، شمع ها، مواد شیمیایی حفاری نفت و لوازم آرایشی استفاده می شود. موم (وکس) پلی اتیلن (PE-WAX) یک پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار کم (ULMWPE) است که از زنجیره های مونومر اتیلن تشکیل شده است. موم (وکس) پلی پروپیلن (PP-WAX) یک رزین کم مولکولی مصنوعی و کریستالی است. موم (وکس) های پلی اتیلن و پلی پروپیلن هر دو هموپلیمر هستند و عمدتاً برای فرمولاسیون رنگ های پلاستیکی استفاده می شوند. موم (وکس) های کوپلیمر مانند مشتقات اتیلن وینیل استات (EVA) و اتیلن اکریلیک اسید (EAA) به طور گسترده در فرمولاسیون پوشش ها پخش می شوند، به عنوان مثال. پوشش های پایه فلزی موم (وکس) ها و افزودنی های موم (وکس) به طور گسترده ای برای روانکاری / لغزش، رئولوژی، مقاومت در برابر سایش، ضد انسداد / مانع، پولیش یا مات کردن، مقاومت در برابر اکسیداسیون و/یا آب گریزی به یک محصول استفاده می شوند. موم (وکس) ها جزء پرکاربردی در بسیاری از صنایع مانند تولید مواد شیمیایی (مانند شیمی ریز و تخصصی)، پوشش ها، رنگ ها و جوهرها، افزودنی ها و اصلاح کننده ها، چسب ها، پلاستیک و پی وی سی، لاستیک و لاستیک، ساخت و ساز و ساختمان، ترموستاتیک هستند. کنترل دستگاه ها، بسته بندی ها، مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی.

موم (وکس) های طبیعی

موم (وکس) های حیوانی: موم (وکس) زنبور عسل، لانولین، پیه، شلاک، اسپرماستی

موم (وکس) های گیاهی: کارنائوبا، کندلیلا، سویا، کرچک، سبوس برنج، بیبری، جوجوبا و غیره.

موم (وکس) های معدنی

موم (وکس) های فسیلی: سرزین، مونتان، اوزوسریت، موم (وکس) ذغال سنگ نارس

واکس های نفتی: پارافین، موم (وکس) های میکروکریستالی، به عنوان مثال. نفت خام

موم (وکس) های سنتز شده

واکس های مصنوعی: پلیمرهای اتیلنیک به عنوان مثال. پلی اتیلن و پلی ال اتر-استرها؛ موم (وکس) های پلی الفین؛ واکس های آمید اسید چرب؛ نفتالین کلر.