تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
تفاوت آسیاب سه غلطک با تری رول میل التراسونیک

آسیاب ۳ غلطکه (رول میل)


این دستگاه برای آسیاب کردن مرکب و رنگ هایی با ویسکوزیته بالا و همچنین در کارخانه‌جات شکلات سازی و… مورد استفاده قرار میگیرد.  استفاده از این دستگاه بسیار مشکل و در عین حال ظریف است .

 آسیاب ۳ غلطکه (تری رول میل)  که در آن ۳ غلطک استفاده شده و در آن با ۳ دور مختلف و خلاف جهت یک دیگر کار میکنند.  برای استفاده باید ابتدا رنگ را بر روی غلطک اول مالیده و در نهایت از غلطک سوم جمع کنید.

آسیاب سه غلطکه (رول میل)  تری رول میل یکی از وسایل اصلی است که در کارخانه های تولید رنگ و مرکب، همچنین مواد غذایی کاربرد زیادی دارد. در واقع این دستگاه تنها یک دستگاه تک کاره نیست بلکه می توان از آن در چند صنایع مختلف استفاده کرد.

 

سه رول این دستگاه در خلاف جهت هم می غلتند. غلتک جلو در جلو حرکت می کند در حالی که غلتک عقب چرخانده می شود. غلطک‌های این آسیاب شامل غلطک های شیاردار و صاف می باشد که هر کدام در پرسه آسیاب کردن هدف ویژه ای دارند. رول های آسیاب سه غلطکه ( رول میل ) با ۳ سرعت متفاوت و در خلاف جهت یک دیگر به آسیاب کردن مواد با ویسکوزیته بالا به گردش در می آید.

 ایراد عمده این دستگاه تهیه و تعویض بسیار مشکل غلطک های آن می‌باشد. ایراد مهم دیگر را می توان شستشو بسیار مشکل آن دانست. سه غلطک بزرگ آلوده شده به رنگ مشکی را به سختی می توان برای رنگ های دیگر به کار برد. خریدار اصلی این دستگاه برای شرکت هایی است که می خواهند از رنگ هایی با ویسکوزیته بالا ، با صنایع غذایی و یا آرایشی و بهداشتی سروکار دارند. در اثر تنش و فشاری که به یک ماده در اثر گذشتن از رول های آسیاب سه غلطکه ( رول میل ) وارد می شود کاملا ماده آسیاب می شود. معمولا در اکثر شرکت ها تنها از یک اپراتور آسیاب سه غلطکه استفاده می شود.

 

تری رول میل التراسونیک

 

امروزه دیگر استفاده از آسیاب ۳ غلطکه (رول میل) توجیه اقتصادی ندارد. دستگاهی با این وزن و حجم، و برق مصرفی بسیار زیاد نمی تواند جوابگوی تولید به صرفه و قابل رقابت با رقبای خارجی ازجمله چین باشد. بنابراین استفاده از تکنولوژی مدرن التراسونیک کمک بسیار شایان توجهی در این عرصه نموده است.

شرکت دانش‌بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) هموژنایز التراسونیک صنعتی را برای نیل به همین هدف طراحی و ساخته است و تاکنون دستگاه های متعددی را در اختیار شرکت های رنگسازی، شرکتهای صنایع غذایی، شکلات، سموم شیمیایی کشاورزی و غیره قرار داده است.

اسامی متداولی برای این هموژنایزر صنعتی استفاده می شود که با توجه به صنعت استفاده شده کاربرد دارد. این هموژنایزر صنعتی با نام تری رول میل التراسونیک، آسیاب 3 غلطکه التراسونیک، پرمیل رنگسازی التراسونیک، آسیاب پرمیل، آسیاب صنعتی، جایگزین آسیاب ساچمه‌ای، آسیاب رنگ، آسیاب رنگدانه (پیگمنت) التراسونیک هموژنایزر، التراسونیک صنعتی نامیده می شود.

براساس تکنولوژی التراسونیک (اولتراسونیک) هموژنایزر صنعتی، با راندمان بالا و برای دستیابی به دانه بندی، زیر 0.1 میکرون یعنی نانومتری برای تولید رنگ و جوهر،آسیاب رنگ‌، آسیاب مرکب ،آسیاب جوهر چاپ، آسیاب جوهر، آسیاب دارو (مواد اولیه دارویی) ، آسیاب سموم شیمیایی (مواد اولیه سموم)، آسیاب سولفور (دیسپرس سولفور در آب)، آسیاب صنایع غذایی و غیره ساخته شده است.


آسیاب صنعتی پرمیل (هموژنایزر التراسونیک صنعتی) ساخت شرکت دانش‌بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) جهت آسیاب رنگ مایع با ویسکوزیته کم، متوسط و بالا‌، خمیر رنگ و ترکیبهای پیگمنتی تا دانه بندی کمتر 0.1 میکرون (100 نانومتر) بکار می رود، همچنین باعث میکس و پخش (‌دیسپرس‌) چند جزء مایع و جامد در یکدیگر می‌گردد. مثلاً براحتی تیتان را به زیر 0.1 میکرون می رساند.


موارد کاربرد: جهت آسیاب پیگمنت‌(رنگدانه) در انواع رنگ و جوهر در صنایع رنگ سازی، مرکب سازی، داروسازی، مواد آرایشی و بهداشتی، صنایع غذایی و ... تا مقیاس کمتر از 0.1 میکرومتر  (100 نانومتر) می‌باشد.

پرمیل آسیاب التراسونیک برای ریز کردن ذرات جامد حل شده بصورت پیوسته در مایعات غلیظ یا رقیق بکار میرود .

التراسونیک (اولتراسونیک) هموژنایزر صنعتی جایگزین بسیار مناسب و مقرون به صرفه آسیاب صنعتی زیر شامل:

اسیاب رنگ خوراکی، آسیاب رنگ صنعتی، آسیاب مواد غذایی ، دستگاه آسیاب افقی، بسکت میل، آسیاب جوهر، آسیاب مرکب، آسیاب خمیر رنگ، آسیاب سموم شیمیایی، آسیاب دارو، ماشین آلات آسیاب، آسیاب رول میل، آسیاب تری رول میل، خرد کن رنگ، خرد کردن رنگ، خرد کن رنگدانه، خردکن پیگمنت، آسیاب سه غلطک، آسیاب رنگ هنری، آسیاب رنگ خودرو، آسیاب رنگ فوری، آسیاب رنگ اتومبیل، آسیاب رنگ چرم، آسیاب رنگ زیره کفش، پرمیل رنگسازی، آسیاب پرمیل،  آسیاب افقی مرطوب، پرل میل آسیاب افقی Horizontal bead mill، بسکت میل التراسونیک – پرل میل آسیاب عمودی التراسونیک –Basket mill  می باشد.


دفتر نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در ایران: تهران، شهرک صنعتی خاوران، سایت فلز تراشان

*****************************************************************

ماشین آلات آسیاب صنعتی  التراسونیک، آسیاب رنگ، شرکت  دانش بنیان فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (تنها سازنده ماشین های التراسونیک در ایران)، یک هموژنایزر روتور استاتور و هموژنایزر التراسونیک صنعتی می باشد، که جهت آسیاب رنگ، آسیاب پیگمنت (رنگدانه) و تولید خمیر رنگ به کار می رود.

طراحی پروب التراسونیک و اتصال به هموژنایزرهای های شیر میکسر، کارآمدترین عملکرد را تضمین می کند. از تراکم دانه ها جلوگیری می کند و زمان دانه بندی را به حداقل می رساند.

**************************************************************

 آسیاب رنگ اولتراسونیک جایگزین بسیار مناسب تری رول میل رنگسازی هستند و برای آسیاب انواع رنگ های زیر کاربرد دارد.

 • آسیاب رنگ پایه آب
 • آسیاب رنگهای حلال پایه
 • آسیاب رنگهای امولسیونی
 • آسیاب (دیسپرس) رنگ
 • آسیاب پخش (دیسپرس) لاتکس
 • آسیاب امولسیونهای مومی (واکس)
 • اختلاط حجم زیاد رنگدانه در پایه رنگ با سرعت بالا
 • آسیاب رنگهای امولسیونی براق
 • آسیاب سوسپاامولسیون (اختلاط سوسپانسیون و امولسیون)
 • آسیاب پوشش دهی با کیفیت بسیار بالا
 • آسیاب لاک ها
 • آسیاب فرمولاسیون پلیمر ها
 • آسیاب لعاب
 • آسیاب افزودنی های نانوذرات
 • آسیاب ذرات ساینده
 • پلیمریزاسیون مینی امولسیون
 • آسیاب رنگ هنری
 • آسیاب رنگ اتومبیل (خودرو)
 • آسیاب رنگ فوری
 • آسیاب رنگ چرم
 • آسیاب رنگ زیره کفش

فراصوت (التراسونیک) برای آسیاب (خردایش) و پخش رنگدانه (پیگمنت) و رنگ

فراصوت (التراسونیک)  با توان بالا به دلیل اثرات خردایش و پخش شدید و دقیقاً قابل کنترل شناخته شده است. دستگاه های مولد فراصوت (التراسونیک) صنعتی توزیع اندازه ذرات بسیار یکنواختی را در محدوده میکرون و نانو فراهم می کنند. دستگاه های فراصوت (التراسونیک) صنعتی به راحتی جریان های با حجم زیاد با ویسکوزیته بالا را پردازش می کنند و یک مرطوب سازی ، پخش، انعطاف پذیری و خردایش همگن را انجام می دهند.

ساخت رنگ با فراصوت (التراسوند)

رنگ ها، رنگ های رقیق شده با حلال و پوشش های خود را با استفاده از فراصوت (التراسونیک) بهبود می بخشد. برای ویسکوزیته زیاد، برای حجم زیاد ذرات جامد، برای حلال در آب و بر پایه حلال - با استفاده از التراسوند (فراصوت) چندتایی صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) می توانید هر فرمول بندی را پردازش کنید. نیروهای برشی بالای ابعاد ذرات را کاهش داده و پخش (دیسپرس) یکنواختی را ایجاد می کنند. رنگدانه (پیگمنت) های اصلاح شده سطح دارای ویسکوزیته بسیار کم در بارهای رنگدانه (پیگمنت) زیاد (2.5 سانتی گراد در 10٪ مواد جامد) ، پایداری تعلیق برتر و خلوص بالا هستند

 • خصوصیات نوری: برای بدست آوردن خصوصیات نوری صحیح ، اندازه ذرات رنگدانه (پیگمنت) باید کنترل شود. معمولاً کدورت با اندازه ذرات ارتباط دارد: هرچه اندازه ذرات ریزتر باشد ، تیرگی بیشتری نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، TiO2 به طور خاص در اندازه ذرات 0.20 تا 0.3 میکرون پردازش می شود که تقریباً معادل نیمی از طول موج نور است. فراصوت (التراسوند) رنگدانه (پیگمنت) های TiO2 را به اندازه مطلوب خود کاهش می دهد.

 

 • ذرات با عملکرد بالا: اندازه های ذرات کوچکتر باعث اشباع بیشتر رنگ ، قوام رنگ و پایداری آنها می شود. نیروهای فراصوت (التراسوند) شدید ، اما دقیقاً قابل کنترل ، امکان تولید ذرات نانو اصلاح شده و عام لدار مانند ذرات پوشش داده شده ، SWNT ها ، MWCNT ها و ذرات پوسته هسته را فراهم می کنند. چنین ذراتی ویژگی های منحصر به فردی را نشان می دهند و فرمولاسیون رنگ یا پوشش را به سطح جدیدی از کیفیت و عملکرد (مانند مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش ، مقاومت در برابر خراش ، مقاومت ، چسبندگی ، مقاومت در برابر حرارت بالا ، انعکاس مادون قرمز و خورشید) می رسانند.

 

برای تولید رنگ ، اجزایی مانند رنگدانه (پیگمنت) ها ، چسب ها / سازنده های فیلم ، رقیق کننده ها / حلال ها ، رزین ها ، مواد پرکننده و مواد افزودنی باید با هم مخلوط شده و به فرمولاسیون یکدست تبدیل شوند. رنگدانه (پیگمنت)ها جز تعیین کننده‌ای هستند که منجر به ایجاد رنگ می‌شوند. مهمترین رنگدانه (پیگمنت) سفید TiO2 است که باید به اندازه ذرات مطلوب قطر بین 0.2 تا 0.3 میکرون آسیاب شود تا درجه سفیدی ، روشنایی ، تیرگی و ضریب شکست بسیار بالا نشان داده شود. نیروهای برشی اولتراسونیک یک خردایش و پخش (دیسپرس) ذرات TiO2 بسیار موثر و کم مصرف را ایجاد می کنند. شرایط پخش (دیسپرس) و خردایش اولتراسونیک کیفیت رنگ ها و پوشش ها به پخش (دیسپرس) همگن رنگدانه (پیگمنت) ها بستگی دارد.  تجهیزات آسیاب و آسیاب موثر برای پخش (دیسپرس) رنگ، به ویژه برای فرمولاسیون با بارهای رنگدانه (پیگمنت) بالا را فراهم می کند. مکانیسم پخش کننده های اولتراسونیک برای کاربردهای آسیاب و خردایش، ضد کلوخه شدن و پخش (دیسپرس) نیز بر اساس اصل برشی تولید شده توسط کاویتاسیون مافوق صوت است. نیروهای حفره‌ای لازم برای تفکیک ذرات با اختلاف فشار زیاد، نقاط داغ موضعی و جت‌های مایع تولید می‌شوند که منجر به تجزیه ذرات در اثر برخورد بین ذرات می شود. پخش کننده های اولتراسونیک صنعتی توانایی پردازش جریان های بسیار زیاد رنگ و پوشش را دارند.

 

کارشناسان ما آماده پاسخگویی و مشاوره به شما صنعتگران عزیز هستند. منتظر تماس شما هستیم.