تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
التراسونیک مواد پولیش

پخش (دیسپرس) اولتراسونیک عوامل پرداخت

  • اندازه ذرات غیر یکنواخت و توزیع ناهمگن اندازه ذرات باعث آسیب شدید به سطح جلا در طی یک فرآیند پولیشکاری شیمیایی مکانیکی می شود.
  • پخش (دیسپرس) التراسونیک یک روش برتر برای پخش (دیسپرس) و ضد کلوخه شدنمواد پولیشکاریدر حد اندازه نانو است.
  • پخش (دیسپرس) یکنواختی که با فراصوت برای مواد پولیش حاصل می شود، پولیشکاری شیمیایی مکانیکی سطح را ارتقاء داده  و از خراش و نقص ناشی از دانه های بزرگ جلوگیری می کند.

 

پخش (دیسپرس) اولتراسونیک ذرات صیقل دهنده (مواد پولیش)

 ذرات نانو که معمولاً برای سایندگی استفاده می شوند شامل دی اکسید سیلیسیم (سیلیس ، SiO2) ، اکسید سریم (سیریا ، CeO2) ، اکسید آلومینیوم (آلومینا ، Al2O3) ، α- و y-Fe203 ، الماس های نانویی است. برای جلوگیری از صدمه به سطح صیقلی ، ذرات ساینده باید دارای شکل یکنواخت و توزیع اندازه باریک دانه باشند. اندازه ذرات متوسط ​​بسته به فرمول پولیشکاری شیمیایی مکانیکی و کاربرد آن بین 10 تا 100 نانومتر است. پخش (دیسپرس) التراسونیک برای تولید پخش (دیسپرس) پایدار یکنواخت و طولانی مدت کاملاً مشهور است. حفره سازی اولتراسونیک و نیروهای برشی انرژی مورد نیاز را به سوسپانسیون می دهد، به طوری که کلوخه ها شکسته می شوند ، بر نیروهایواندروالس غلبه می کنند و نانوذرات ساینده به طور یکسان توزیع می شوند. با فراصوت می توان اندازه ذرات را دقیقاً به اندازه دانه مورد نظر کاهش داد. با فرآیند اولتراسونیک یکنواخت دوغاب ، می توان دانه های بیش از اندازه و توزیع اندازه ناهموار را از بین برد - اطمینان از میزان مطلوب حذف پولیشکاری شیمیایی مکانیکی در حالی که وقوع خراش را به حداقل می رساند.

 

مزایای مورد نظر

  • اندازه ذرات مورد نظر
  • یکنواختی بالا
  • غلظت کم به بالا جامد
  • قابلیت اطمینان بالا
  • کنترل دقیق
  • قابلیت تکرار دقیق
  • خطی و مقیاس پذیری یکپارچه

فرمولاسیون التراسونیک پولیشکاری شیمیایی مکانیکی

ترکیب و اختلاط التراسونیک در بسیاری از صنایع برای تولید سوسپانسیون های پایدار با ویسکوزیته های کم تا بسیار زیاد استفاده می شود. به منظور تولید دوغابهای یکنواخت و پایدار پولیشکاری شیمیایی مکانیکی ، مواد ساینده (به عنوان مثال سیلیس ، نانو ذرات سریا ، α- و y-Fe203 و غیره) ، مواد افزودنی و مواد شیمیایی (به عنوان مثال مواد قلیایی ، بازدارنده های زنگ زدگی ، تثبیت کننده ها) در مایع پایه پراکنده می شوند ( آب تصفیه شده) از نظر کیفیت ، برای دوغابهای پرداخت با عملکرد بالا ضروری است که سیستم سوسپانسیون پایداری طولانی مدت و توزیع ذرات بسیار یکنواخت را نشان دهد. پخش (دیسپرس) و فرمولاسیون اولتراسونیک ، انرژی مورد نیاز را برای تخلیه کلوخه ها و توزیع عوامل ساینده تحویل می دهد. قابلیت کنترل دقیق پارامترهای پردازش اولتراسونیک با کارآیی و قابلیت اطمینان بالا بهترین نتیجه را می دهد.

 

سیستم های پخش (دیسپرس) التراسونیک شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) سیستم های اولتراسونیک با قدرت بالا را برای پخش (دیسپرس) مواد در اندازه نانو مانند سیلیس ، سیریا ، آلومینا و نانو الماس فراهم می کند. پردازنده های اولتراسونیک قابل اطمینان انرژی مورد نیاز را تحویل می دهند، راکتورهای مافوق صوت پیشرفته شرایط بهینه فرآیند را ایجاد می کنند و اپراتور کنترل دقیق بر روی تمام پارامترها دارد ، به طوری که نتایج فرآیند اولتراسونیک می تواند دقیقاً مطابق با اهداف فرآیند مورد نظر تنظیم شود (مانند اندازه دانه ، توزیع ذرات و غیره ) یکی از مهمترین پارامترهای فرآیند دامنه اولتراسونیک است. سیستم های اولتراسونیک صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) با اطمینان می توانند دامنه های بسیار بالایی را تحویل دهند. دامنه های تا 200 میکرومتر را می توان به راحتی و بصورت مداوم در عملیات 24/7 اجرا کرد. قابلیت اجرای چنین دامنه های بالا اطمینان از دستیابی به اهداف فرآیند بسیار طاقت فرسا را ​​فراهم می کند. تمام پردازنده های اولتراسونیک ما می توانند دقیقاً متناسب با شرایط فرایند مورد نیاز تنظیم شده و از طریق نرم افزار داخلی به راحتی کنترل شوند. این بالاترین قابلیت اطمینان ، کیفیت ثابت و نتایج قابل تکرار را تضمین می کند. مقاومت تجهیزات اولتراسونیک التراسونیک شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) اجازه می دهد تا 24/7 در کارهای سنگین و در محیط های سخت گیر کار کنید.

دانستنیها

دوغاب های صافکاری / پولیشکاری شیمیایی مکانیکی

پولیشکاری شیمیایی-مکانیکی برای صاف کردن سطوح استفاده می شوند. دوغاب پولیشکاری شیمیایی مکانیکی از اجزای شیمیایی و مکانیکی ساینده تشکیل شده است. بدین ترتیب ، پولیشکاری شیمیایی مکانیکی می تواند به عنوان یک روش ترکیبی از اچ شیمیایی و پرداخت ساینده توصیف شود. سوسپانسیون های پولیشکاری شیمیایی مکانیکی به طور گسترده ای برای پرداخت و صاف کردن سطوح اکسید سیلیکون ، پلی سیلیسیم و فلز استفاده می شود. در طی فرآیند پولیشکاری شیمیایی مکانیکی ، توپوگرافی از سطح ویفر (به عنوان مثال نیمه هادی ها ، ویفرهای خورشیدی ، اجزای دستگاه های الکترونیکی) برداشته می شود.

سورفاکتانت ها

 برای بدست آوردن فرمولاسیون پولیشکاری شیمیایی مکانیکی پایدار در دراز مدت ، سورفاکتانت هایی به آن اضافه می شوند تا نانوذرات را در سوسپانسیون همگن نگه دارند. عوامل پراکنده کننده ای که معمولاً استفاده می شوند می توانند کاتیونی ، آنیونی یا غیر یونی باشند و شامل سدیم دودسیل سولفات (SDS) ، استیل پیریدینیم کلرید (CPC) ، نمک سدیم اسید کاپریک ، نمک سدیم اسید لوریک ، دسیل سولفات سدیم ، هگزادسیل سولفات سدیم ، هگزادسیل تریمتیلامامونیوم برومید (C16TAB) ، dodecyltrimethylammonium bromide (C12TAB) ، Triton X-100 ، Tween 20 ، Tween 40 ، Tween 60 ، Tween 80 ، Symperonic A4 ، A7 ، A11 و A20 باشد.