تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
استفاده از التراسونیک (اولتراسونیک) در تولید نانوامولسیون های پایدار

نانوامولسیون، مینی امولسیون یا میکروامولسیون در طیف گسترده ای از کاربردها در شیمی، رنگ ها، پوشش ها، لوازم آرایشی، دارویی، سموم و کود کشاورزی و همچنین مواد غذایی استفاده می شود.دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک به عنوان یک تکنیک بسیار کارآمد و قابل اعتماد برای تولید نانوامولسیون های پایدار در طولانی مدت شناخته می شوند.نقش التراسونیک (اولتراسونیک) در تشکیل نانوامولسیونتولید نانو امولسیون به کمک التراسونیک (اولتراسونیک) (نانوامولسیفیکاسیون) تکنیکی است که از امواج فراصوت با دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک با فرکانس پایین و با قدرت بالا برای ایجاد امولسیون های پایدار و یکنواخت از قطرات کوچک، معمولاً در محدوده 10-200 نانومتر استفاده می کند. این تکنیک نسبت به روش‌های امولسیون‌سازی سنتی مزایای متعددی دارد که باعث برتری آن در کاربردهای مختلف می‌شود. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • اندازه ذرات یکنواخت: تولید نانو امولسیون به کمک التراسونیک (اولتراسونیک) (نانوامولسیفیکاسیون اولتراسونیک) قطرات کوچک و یکنواختی تولید می کند که پایداری و فراهمی زیستی بهتری را ارائه می دهد. این قطرات نسبت سطح به حجم بالایی دارند که باعث می شود در کاربردهای مختلف واکنش پذیرتر و موثرتر باشند.

  • پایداری بالا: نانو امولسیون های اولتراسونیک به دلیل اندازه کوچک و یکنواختی از پایداری جنبشی بالایی برخوردار هستند که باعث می شود در برابر ادغام، لخته سازی و رسوب گذاری مقاوم باشند. این پایداری آنها را برای استفاده در مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و کاربردهای شیمیایی ایده آل می کند.

  • کاهش مصرف انرژی: تولید نانو امولسیون به کمک التراسونیک (اولتراسونیک) (نانوامولسیفیکاسیون اولتراسونیک) به انرژی ورودی کمتری نسبت به روش‌های امولسیون‌سازی سنتی مانند همگن‌سازی یا میکروسیال‌سازی نیاز دارد که باعث می‌شود انرژی کارآمدتر و مقرون ‌به‌ صرفه‌تر باشد.

  • تطبیق پذیری: تولید نانو امولسیون به کمک التراسونیک (اولتراسونیک) (نانوامولسیفیکاسیون اولتراسونیک) می تواند برای امولسیون کردن طیف وسیعی از مواد از جمله لیپیدها، ترکیبات آبدوست و مواد نامحلول در آب استفاده شود. این آن را به یک تکنیک همه کاره تبدیل می کند که می تواند در برنامه های مختلف استفاده شود.

  • زمان پردازش سریع: تولید نانو امولسیون به کمک التراسونیک (اولتراسونیک) (نانوامولسیفیکاسیون اولتراسونیک) یک فرآیند سریع است که می تواند در چند دقیقه تکمیل شود و آن را برای تولید در مقیاس بزرگ مناسب می کند.

به طور کلی، نانوامولسیفیکاسیون با دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک چندین مزیت را نسبت به روش‌های امولسیون‌سازی سنتی ارائه می‌دهد که آن را به یک تکنیک برتر برای کاربردهای مختلف تبدیل می‌کند.

تشکیل نانوامولسیون‌ها به روش اولتراسونیک

امولسیون‌سازی اولتراسونیک با دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک موجب انتقال امواج اولتراسوند (فراصوت) قدرتمند به درون مایع ایجاد می‌شود. با فراصوت کردن یک مایع، دو مکانیسم رخ می دهد:

  • میدان صوتی امواجی را تولید می کند که در مایع حرکت می کند و باعث ایجاد ریزتوربولانس (آشفتگی های کوچک) و یک حرکت سطحی می شود. در نتیجه فاز مرزی ناپایدار می شود، به طوری که فاز پراکنده (داخلی) در نهایت می شکند و در فاز پیوسته (خارجی) قطرات تشکیل می دهد.

  • استفاده از امواج فراصوت دستگاه هموژنایزر صنعتی اولتراسونیک با فرکانس پایین و توان بالا باعث ایجاد حباب زایی یا کاویتاسیون می شود. با کاویتاسیون اولتراسونیک، میکروحباب ها یا حفره هایی در محیط به دلیل چرخه های فشار موج اولتراسوند ایجاد می شوند. حباب‌های کوچک / حفره‌ها در طی چندین چرخه موج رشد می‌کنند تا زمانی که به شدت فرو بریزند. این انفجار حباب باعث ایجاد شرایط شدید نقطه ای مانند برش بسیار زیاد، جت های مایع و نرخ گرمایش و سرمایش شدید می شود. این نیروهای شدید، قطرات اولیه فاز پراکنده (داخلی) را به قطرات نانو سایز می‌شکنند و آنها را به صورت همگن در فاز پیوسته (خارجی) مخلوط می‌کنند. در مورد اثرات کاویتاسیون اولتراسونیک بر امولسیون سازیهموژنایزرهای التراسونیک (اولتراسونیک) (اولترا سونیک) صنعتی فاپنشرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) بزرگترین و تنها تامین کننده مشهور هموژنایزرهای اولتراسونیک در ایران است. دستگاه های اولتراسونیک ما را می توان به عنوان دستگاه های قابل اعتماد و قوی در صنایع شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی یافت. هموژنایزرهای التراسونیک (اولتراسونیک) صنعتی، شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) دامنه های بسیار بالایی تا 200 میکرومتر (و در صورت نیاز بالاتر) ایجاد می کنند تا کاویتاسیون شدید و برش بالا ایجاد کنند. در نتیجه، نانو امولسیون ها و پراکندگی های بسیار ریز با توزیع ذرات بسیار باریک تولید می شوند. سیستم های اولتراسوند پرقدرت ما به شما کمک می کند تا کیفیت برتر فرمولاسیون موم (وکس) خود را به دست آورید. استحکام تجهیزات مافوق صوت شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) امکان عملکرد 24/7 در وظایف سنگین و در محیط های سخت را فراهم می کند.برای مشاهده ویدئو های دستگاه ههای التراسونیک (اولتراسونیک) هموژنایزر صنعتی شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) نصب شده در کارخانه های مختلف، لینک های زیر را ببینید.

https://www.aparat.com/v/r9BFR

https://www.aparat.com/v/uwaYL

https://www.aparat.com/v/2Sxwy

https://www.aparat.com/v/mcqux

https://www.aparat.com/v/r9BFR

https://www.aparat.com/v/pWQu0قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی

قیمت دستگاه هموژنایزر ایرانی بسته به نوع دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی، دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و دستگاه هموژنایزر صنعتی متفاوت است. معمولاً توان دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت آن در حدود2 تا 2.5 برابر قیمت هموژنایزر آزمایشگاهی می باشد. همچنین توان یک دستگاه هموژنایزر صنعتی در حدود 3 تا 5 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی و 10 تا 14 برابر دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی است ولی قیمت هموژنایزر صنعتی در حدود 2 تا 3 برابر دستگاه هموژنایزر نیمه صنعتی می باشد. ولی به هر حال قیمت هموژنایزر قیمت بسیار مقرون به صرفه ای است چون دستگاه التراسونیک (اولتراسونیک) با درآمدزایی بسیار بالا قیمت دستگاه التراسونیک (اولترا سونیک) را جبران می کند.

جهت کسب اطلاع از قیمت دستگاه هموژنایزر آزمایشگاهی و قیمت دستگاه هموژنایزر صنعتی با شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) تماس بگیرید. همکاران ما ضمن مشاوره دقیق در خصوص خرید دستگاه هموژنایزر مورد نیاز صنعت شما، خرید دستگاه التراسونیک مقرون به صرفه را به شما پیشنهاد می دهند. زیرا خرید دستگاه هموژنایزر با توجه به طیف وسیع هموژنایزر ایرانی ساخت شرکت فاپن و قیمت دستگاه التراسونیک ایرانی که بسیار پایین تراز نمونه های اروپایی و حتی چینی می باشد نیاز به امکان سنجی، تست آزمایشگاهی، تست نیمه صنعتی یا پایلوت و تست صنعتی دارد تا بهترین نتیجه در خرید دستگاه هموژنایزر را داشته باشد.